Wyłączyli światła na skrzyżowaniu. Mieszkańcy nie mają jak wyjechać

null
Na skrzyżowaniu al. Spółdzielczości Pracy z ulicami Dożynkową i Do Dysa wyłączona została sygnalizacja świetlna. Mieszkańcy nie mają jak wyjechać z osiedla.

W poniedziałek drogowcy przystąpili do zapowiadanej przebudowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Spółdzielczości Pracy z ulicami Dożynkową i Do Dysa. W związku z tym, w tym bardzo ruchliwym miejscu wyłączona została sygnalizacja świetlna. Spowodowało to bardzo poważne utrudnienia dla mieszkańców pobliskiego osiedla oraz Rudnika. Kierowcy stali nawet kilkadziesiąt minut by móc włączyć się do ruchu z ulicy Dożynkowej w al. Spółdzielczości Pracy.

-Jest to jedyny wyjazd z osiedla w stronę centrum miasta- napisali do nas mieszkańcy. Tymczasem w związku z wyłączeniem świateł na skrzyżowaniu nikt o nas nie pomyślał, że możemy mieć problem z dotarciem do pracy na czas czy odwiezieniem dzieci do szkół. W szczycie trzeba było spędzić w korku nawet kilkadziesiąt minut by włączyć się do ruchu. Co bardziej niecierpliwi wymuszali pierwszeństwo przejazdu „wpychając” się na siłę, jednak powodowało to niebezpieczne sytuacje na skrzyżowaniu. Inni nadrabiali wiele kilometrów jadąc w stronę Pliszczyna a następnie przez Wólkę i ulicę Turystyczną, jednak tam również wszystko było zakorkowane –skarżą się mieszkańcy.

Jak poinformowali lubelscy urzędnicy, jutro ma tam być znacznie lepiej, a kierowcy nie powinni mieć problemów z wyjazdem. W godzinach szczytu komunikacyjnego sytuację na skrzyżowaniu mają sprawdzać policjanci ruchu drogowego i w razie potrzeby ręcznie sterować ruchem. Jednak w pozostałych godzinach, kierowcy muszą sobie radzić sami. Urzędnicy tłumaczą, że najlepiej by było, jakby kierowcy jadący al. Spółdzielczości Pracy umożliwili wyjazd pojazdom z ulicy Dożynkowej.

Prace w tym miejscu powinny zakończyć się do niedzieli. Dzięki nowej sygnalizacji na skrzyżowaniu będą trzy oddzielne sygnalizatory: dla jadących na wprost oraz skręcających w lewo lub prawo. Dodatkowo pojawi się kamera, która pozwoli na monitoring natężenia ruchu, co pozwoli w razie potrzeby regulować cykl zmiany świateł.

(fot. lublin112)
2013-11-04 20:09:59