Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Przebadali ponad 300 kierowców, wszyscy byli trzeźwi (zdjęcia)

Policjanci z ryckiej drogówki przeprowadzili dzisiaj rano akcję pn. „Trzeźwy poranek”. Jej celem było wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli za kierownicą będąc pod wpływem alkoholu. Przebadano ponad 300 kierujących. Tym razem wszyscy byli trzeźwi.

W czwartek rano policjanci z ryckiej drogówki przeprowadzili lokalne działania „Trzeźwy poranek” polegających na przebadaniu jak największej liczby kierujących na trzeźwość. Celem akcji było wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci sprawdzili trzeźwość u ponad 300 osób. Tym razem wszyscy byli trzeźwi.

– Ponadto przypominamy, że alkohol spowalnia reakcje, obniża koncentrację, powoduje błędną ocenę szybkości jazdy, odległości, a także własnych umiejętności. Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego, ich zdrowia, a nawet życia. Pamiętaj, nigdy nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu lub będąc pod wpływem innych środków odurzających! – apeluje aspirant Łukasz Filipek.

W świetle nowych przepisów kary za „jazdę na podwójnym gazie” to kara pozbawienia wolności do 3 lat, a także długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat, kara pieniężna od 5 tysięcy złotych do 60 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Przebadali ponad 300 kierowców, wszyscy byli trzeźwi (zdjęcia)

fot. Policja Ryki

Przebadali ponad 300 kierowców, wszyscy byli trzeźwi (zdjęcia)

fot. Policja Ryki

Przebadali ponad 300 kierowców, wszyscy byli trzeźwi (zdjęcia)

fot. Policja Ryki

Przebadali ponad 300 kierowców, wszyscy byli trzeźwi (zdjęcia)

fot. Policja Ryki

11 komentarzy

 1. Chyba alkomat mieli kur… zepsuty 😂

  • na swoim przykładzie mówisz ? Jest się czym chwalić że jeździsz pijany, jak taki się trafi drugi i przejedzie Ci kogoś z rodziny to nie będziesz się tak śmiał.

 2. 90 % wszystkich wypadkóœ powodują kierowcy trzeźwi

  • A 90% z nich wychodzi na pełnych jajach z domu i traktują jazdę jako sposób na wyzycie się

 3. Wszelkie statystyki, w tym policyjne, wskazują, że najwięcej kierowców jeżdżących po użyciu alkoholu jest w weekendy. Wieczorem.
  A policja dalej organizuje bezsensowne „trzeźwe poranki”.
  Jeden mądry tam pracuje?

 4. Ciekawe jak wyglądałyby statystyki jakby przebadać policjantów.

  • Za zamkniętymi drzwiami, za wszystkich dmuchałby jeden trzeźwy policjant, tak jak za ministra Kierwińskiego w dniu strażaka. Czyli wszyscy mieliby 0.0. Matematyka.

 5. Nie udało się wydrzeć pieniędzy od kierowców.

 6. Kierowcy którzy byli badani kontaktujcie sie na fejsbuczku z audytorem on wam wytłumaczy że nie mieli prawa was kontrolować i pomoże napisać skargę na tych policjantów.

 7. A to dopiero pech! Chłopaki nie wykonali planu teraz i szef im poleci po premii.

 8. 300 kierowców było trzeźwych, no dlaczego nie podano ile było pijanych kierowczyń? poprawność polityczna? kukoldstan? pewnie 300 kierowczyń było pijanych i wstydzą się podać że polki to alkoholiczki

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport