Nie powinien wsiadać za kierownicę. Zderzył się ze skodą i dachował w rowie (zdjęcia)

66

Utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy podróżujący trasą Lublin – Łęczna. Na miejscu wypadku w Turce wprowadzono ruch wahadłowy. Tworzą się korki.

 

Do wypadku doszło w środę w miejscowości Turka. Około godziny 11:10 na drodze krajowej nr 82 Lublin – Łęczna zderzyły się dwa samochody osobowe: skoda i audi. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący audi młody mężczyzna podjął manewr wyprzedzania poruszającego się przed nim auta. Nie upewnił się jednak, czy może wykonać go bezpiecznie. Doprowadził do zderzenia ze skodą, której kierowca w tym momencie wyprzedzał audi.

W wyniku zderzenia pojazdów, audi wypadło poza jezdnię, uderzyło w przepust, następnie drzewo, a po chwili dachowało w rowie. W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące tym pojazdem. Kierowcę oraz 69-letnią kobietę przetransportowano do szpitala.

Jak się okazało, 19-letni kierowca audi miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Zablokowany jest jeden pas jezdni. Wprowadzono ruch wahadłowy.

(fot. lublin112)
2017-12-06 12:12:45