Włamywacz recydywista zatrzymany. Wartość strat ponad 120 tys. złotych (foto)

68-131244

Kryminalni z Lublina zatrzymali sprawcę 2 kradzieży z włamaniem i jednego usiłowania włamania. Łupem 27-latka padło mienie o wartości ponad 120 tys. zł.

 

W miniony poniedziałek kryminalni z VI komisariatu wspólnie z policjantami z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie ustalili i zatrzymali 27-latka z Lublina.

Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie dwóch kradzieży z włamaniem i jednego usiłowania. Najpierw sprawca działał 10 czerwca w jednym ze sklepów ogrodniczych na al. Witosa w Lublinie. Tam łupem 27-latka padły elektronarzędzia o wartości ponad 50 tys. zł. Do kolejnego włamania doszło w nocy z 25 na 26 czerwca. Mężczyzna włamał się do jednego z salonów kosmetycznych i studia tatuażu przy ul. Grabskiego, skąd zabrał sprzęt o wartości ponad 70 tys. zł.

Z kolei pod koniec czerwca 27-latek usiłował włamać się do jednego z magazynów przy ul. Ślusarskiej. Tam jednak niczego nie ukradł. Łączna wartość start została oszacowana przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 120 000 zł.

Zatrzymany był już notowany za włamania, groźby i pobicie. Teraz za swoje czyny odpowie w warunkach recydywy. Sąd zastosował wobec mieszkańca Lublina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

2018-07-19 07:37:41
(fot. Policja Lublin)