Trwają remonty włodawskich ulic i dróg gruntowych (zdjęcia)

wlod1

Aż 12 włodawskich dróg gruntowych doczekało się w tym roku naprawy. Na części z nich prace już się zakończyły. Do 25 września ulepszone zostaną również ul. Malinowa, ul. Nadrzeczna, ul. Reja, ul. Gospodarcza, ul. Żytnia, ul. Rzemieślnicza i ul. Konwaliowa.

 

Wkrótce gruntownie wyremontowane zostaną ulice Żeromskiego, Sienkiewicza i Reymonta. Prace zakończono zaś na ul. Wspólnej, ul. Wojska Polskiego, ul. Sokołowskiego (odcinek gruntowy), ul. Turkusowej, ul. Szmaragdowej. Przy tej ostatniej powstaną również nowe miejsca parkingowe, co z pewnością ucieszy mieszkańców okolicznych bloków. Remont ulicy Sienkiewicza ułatwi najmłodszym mieszkańcom Włodawy i ich rodzicom dotarcie do przedszkola. Równolegle z robotami remontowymi trwają prace związane z przygotowaniem wniosku na kolejne remonty.

– W przyszłym roku chcemy wyremontować ulice Czerwonego Krzyża, Sanguszki i Partyzantów. Jeśli uda się uzyskać dofinansowanie praktycznie wszystkie ulice w tej części miasta będą odnowione. Dopełnieniem remontów drug miejskich jest modernizacja ulicy Tysiąclecia, którą prowadzi Starostwo powiatowe przy wsparciu miasta – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Remontując ulice i drogi miasto nie zapomina również o pieszych i rowerzystach. Już w sierpniu ruszy budowa ścieżki rowerowej i chodnika na ulicy Sierpińskiego. Ich powstanie zwiększy bezpieczeństwo dzieci udających się do pobliskiej szkoły, oraz usprawni dostęp do tamtejszego Orlika i siłowni na świeżym powietrzu.

wlod2

2017-07-07 11:48:48
(fot. nadesłane)