W Świdniku odbędzie się piknik, którego celem jest pomoc zwierzętom. Burmistrz planuje zlikwidowanie opłat za psy

50

„Ogarnij psa miłością” – pod takim hasłem zostanie zorganizowany w Świdniku piknik rodzinny, którego celem jest pomoc bezdomnym zwierzętom z likwidowanego schroniska w Krzesimowie. Burmistrz zapowiada też zniesienie opłat za psy w mieście.

 

Festyn rozpocznie się w sobotę 30 września o godz. 10 w muszli koncertowej przy Miejskim Centrum Usług Socjalnych w Świdniku. Akcję przygotowuje burmistrz Waldemar Jakson wspólnie ze schroniskiem i wszystkimi gabinetami weterynaryjnymi z naszego miasta. Na dzieci czekają konkursy i zabawy w tym pokaz wielkich baniek mydlanych. Gabinety weterynaryjne udzielą bezpłatnych porad, przygotowały również wartościowe nagrody. W programie również pokaz umiejętności policyjnego psa, nauka psiego posłuszeństwa oraz spektakl „Mapa marzeń”.

– Podczas festynu będzie okazja do obejrzenia i przygarnięcia psów. Mam nadzieję, że nasza akcja zachęci do tego jak najwięcej osób. Jest to o tyle ważne, że schronisko, a przebywa w nim teraz ok. 290 psów, niestety, może funkcjonować jedynie do marca przyszłego roku. Wspólnie z innymi samorządowcami poprosiłem Nadleśnictwo Świdnik o przedłużenie stowarzyszeniu prowadzącemu placówkę terminu dzierżawy nieruchomości. Dzięki temu, zyskalibyśmy czas na znalezienie nowego domu dla zwierząt – mówi burmistrz Waldemar Jakson.

Festyn to nie wszystko. Burmistrz zapowiada bardzo istotną zmianę, jaką jest zniesienie corocznej opłaty za psy. Zamierza bowiem zaproponować radnym miejskim zlikwidowanie opłaty za psy. Teraz właściciele psów powinni wpłacać do kasy miasta 20 zł rocznie. W Świdniku jest ok. 1230 zarejestrowanych psów.

– Proszę by zaoszczędzone pieniądze, właściciele przekazywali na wsparcie dla bezdomnych zwierząt. Nie każdy jest w stanie przygarnąć psiaka ze schroniska, wielu z nas może natomiast pomóc, choćby kupując karmę – apeluje burmistrz.

(fot. Schronisko Krzesimów)
2017-09-23 18:33:12