Sprzedawał podróbki przez Internet. Zabezpieczono towar o wartości ponad 200 tys. złotych (wideo, zdjęcia)

68-105364

Policjanci z Kraśnika i Lublina podczas przeszukania jednego z mieszkań w Lublinie ujawnili m.in. podrobioną odzież i perfumy. Przedstawiciel prawny tylko kilku pokrzywdzonych firm wstępnie oszacował wartość zabezpieczonych towarów na kwotę ponad 200 tys. zł.

 

Policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku wraz z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w minioną środę weszli do jednego z mieszkań w Lublinie.

– Policjanci z Kraśnika ustalili, że mieszkaniec gminy Gościeradów zajmuje się nielegalną działalnością. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze odnaleźli m.in. buty, bluzy, koszule, torebki, perfumy i wiele innych wyrobów z podrobionymi znakami towarowymi znanych, światowych producentów – informuje st. asp. Janusz Majewski z kraśnickiej Policji.

 

Bezpośredni link do wideo – kliknij!

 

Oprócz odzieży policjanci natrafili na metalowe emblematy znanych marek i przedmioty bez oznaczeń. Świadczy to o samodzielnym nanoszeniu i podrabianiu wyrobów przez zatrzymanego.

Straty będą szacowane przez kolejnych biegłych. Już teraz przedstawiciel prawny kilku pokrzywdzonych firm oszacował wstępnie wartość towarów na kwotę ponad 200 tys. złotych.

– 27-letni mieszkaniec gminy Gościeradów trafił do policyjnego aresztu. Na poczet przyszłych kar zatrzymanemu mężczyźnie policjanci zabezpieczyli 15 tys. zł. Mężczyźnie grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat – wyjaśnia st. asp. Janusz Majewski.

68-105366

68-105365

2017-05-19 10:06:41
(fot. wideo Policja Kraśnik)

.