Reklamówka z marihuaną w skrzynce z licznikiem gazu. Jej właściciel zatrzymany po pościgu (foto)

68-120208

Świdniccy policjanci zatrzymali po pościgu mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę. 27-latek usłyszał zarzuty, zaś Prokuratura Rejonowa w Świdniku zastosowała wobec niego dozór.

 

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w Świdniku. Policjanci podczas kontroli klatki schodowej w jednym z bloków poczuli zapach marihuany. Jak się okazało przy wyjściu ewakuacyjnym, w skrzynce z licznikiem gazu znajdowała się reklamówka z roślinnym suszem. Mundurowi pozostawili znalezisko i podjęli obserwację.

Po pewnym czasie do skrzynki przyszedł mężczyzna, który wyjął reklamówkę i zabrał ją ze sobą. Na widok policjantów odrzucił ją i zaczął uciekać. Został jednak zatrzymany po pościgu.

– Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Świdnika. Policjanci dokonali przeszukania miejsca zamieszkania, gdzie odnaleźli jeszcze kolejne działki dilerskie suszu roślinnego. Badanie narkotestem wykazało, że obie zabezpieczone substancje to marihuana. Łącznie policjanci zabezpieczyli od mężczyzny ponad 400 działek dilerskich marihuany – informuje mł.asp. Elwira Domaradzka ze świdnickiej Policji.

27-latek w niedzielę usłyszał zarzuty, zaś Prokuratura Rejonowa w Świdniku zastosowała wobec niego dozór. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

2018-01-15 20:41:15
(fot. Policja Świdnik)