Podsumowanie sezonu kulturalnego w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice. Gwiazdą wieczoru była Aida (zdjęcia)

135

W niedzielę na boisku przy Szkole Podstawowej nr 15 przy ul. Elektrycznej w Lublinie, odbyło się podsumowanie sezonu kulturalnego w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice. Gwiazdą wieczoru była Aida Kosojan-Przybysz.

 

W zajęciach organizowanych przez Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice w sezonie kulturalnym 2017/2018 brało udział 1400 osób. Uczestniczyli oni m.in. w 12 grupach tanecznych, 14 zespołach plastycznych, 5 zespołach muzycznych czy też Pracowni Projektu z batikiem, ceramiką, mozaiką i wikliniarstwem.

Ich dzieła były wyróżniane na konkursach wojewódzkich i międzynarodowych. Na niedzielnym podsumowaniu sezonu uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zaprezentowali się licznie zgromadzonej publiczności.

Oprócz wystaw i występów, prowadzone były warsztaty i animacje przygotowane przez grupy działające w Dzielnicowym Domu Kultury „Bronowice” i jego filiach. Były piosenki, układy taneczne oraz krótkie formy teatralne w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych. Gwiazdą wieczoru była Aida Kosojan-Przybysz, znana dzieciom z przeboju „Mucha w Mucholocie” który w serwisie YouTube ma już 95 milionów odsłon.

(fot.lublin112)
2018-06-17 23:14:05