Marihuana, amfetamina i tabletki ekstasy. Dilerzy zatrzymani (foto)

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP przy wsparciu policjantów z III komisariatu zatrzymali w czwartek czterech mieszkańców Lublina w wieku od 22 do 28 lat. W jednym z mieszkań na terenie Lublina funkcjonariusze odnaleźli blisko 200 g. suszu konopi, prawie 20 g. amfetaminy i tabletki ekstasy.

W czwartek policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP przy wsparciu kolegów z III komisariatu realizując własne ustalenia weszli do jednego z mieszkań w Lublinie. Z ustaleń śledczych wynikało, iż użytkownicy lokalu mogą posiadać środki odurzające.

Podczas przeszukania mieszkania policjanci odnaleźli 200 g. suszu konopi, prawie 20 g. amfetaminy i 2 tabletki ekstazy. Oprócz tego funkcjonariusze odnaleźli wagę elektroniczną oraz kilkadziesiąt woreczków foliowych przeznaczonych do pakowania przygotowanych porcji narkotyków.

– W mieszkaniu przebywało czterech mężczyzn w wieku od 22 do 28 lat. Wszyscy zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Zostali szczegółowo przesłuchani. Wobec dwóch z nich, 23-latka i 28-latka sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Najstarszy z zatrzymanych 28-letni mieszkaniec Lublina za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz przygotowanie do wprowadzenia ich do obrotu, będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Mężczyzna przed kilkoma miesiącami opuścił więzienie, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe – informuje KWP Lublin.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz przygotowanie do wprowadzenia ich do obrotu, grozi kara więzienia do lat 10. W warunkach recydywy kara może zostać dodatkowo zaostrzona.

2013-12-14 11:02:08
(fot. KWP Lublin)