Lublin: Pijana kobieta z trójką dzieci wjechała w citroena (zdjęcia)

2017-05-25_173840

Totalną nieodpowiedzialnością wykazała się kobieta, która dzisiaj po południu, po pijanemu ruszyła w drogę, zabierając ze sobą trójkę dzieci. Zderzyła się z innym autem.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 15 na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Na wysokości stacji paliw zderzyły się dwa samochody osobowe: renault i citroen. Na miejscu interweniowała policja.

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, oba uczestniczące w zdarzeniu pojazdów jechały w kierunku zamku. Przed przejściem dla pieszych kierowca citroena zaczął zwalniać, widząc przechodzące przez jezdnię osoby. Z kolei kierująca renaultem nie wyhamowała i uderzyła w tył poprzedzającego ją pojazdu.

Badanie alkomatem wykazało, że sprawczyni zdarzenia miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, wiozła ze sobą trójkę dzieci. Gdy dowiedziała się, że za przestępstwa, których się dopuściła zostaje zatrzymana, chciała zabrać ze sobą do celi kilkumiesięczne dziecko. Zostało ono jednak przetransportowane przez ratowników medycznych do szpitala.

Pozostałą dwójkę dzieci przekazano pod opiekę rodzinie. Kobieta, gdy wytrzeźwieje, usłyszy szereg zarzutów m.in. kierowania samochodem po pijanemu, sprawowania opieki nad dziećmi znajdując się pod działaniem alkoholu, jak też spowodowania kolizji. Za wszystko odpowie przed sądem.

2017-05-25 17:39:15
(fot. lublin112.pl)