Lubelska firma będzie wozić pasażerów po Lublinie. Ośmioletni kontrakt dla BP Tour

Nie pomogły odwołania jak i skargi składane przez konkurencję. Po raz kolejny okazało się, że wygrana w przetargu spółki BP Tour była zasadna.

 

Jest już pewne, przez osiem lat część kursów lubelskiej komunikacji miejskiej będzie obsługiwała lubelska spółka BP Tour. Od lutego 2015 roku 16 autobusów przegubowych należących do tej spółki, będzie wozić pasażerów na liniach 9, 10, 17, 18 i 55 w dni powszednie, zaś w soboty na linii 10 a w niedzielę na linii 28. Z kolei w wakacje będą to linie 8, 17, 18, 37 i 40 w dni powszednie a w soboty i niedzielę linie 8, 25 i 37. Firma zaoferowała fabrycznie nowe przegubowe autobusy mercedes conecto, takie same jakie wożą już lubelskich pasażerów w barwach MPK.

Ogłoszony w pierwszej połowie b.r. przez Zarząd Transportu Miejskiego przetarg, wygrała spółka BP Tour. Jednak jej konkurent, firma Meteor z Jaworzna, nie zgodziła się z jego wynikiem i zaskarżyła go do Krajowej Izby Odwoławczej. Zdaniem firmy, BP Tour wygrała przetarg niesłusznie. KIO po przeprowadzonym postępowaniu wydała wyrok, że przetarg ma zostać powtórzony. Jednak po raz kolejny okazało się, ze oferta lubelskiej spółki jest najkorzystniejsza.

Za ośmioletni kontrakt na przewozy lubelskich pasażerów BP Tour dostanie 70,8 mln zł. Spółka z Lublina jest znana bardziej pasażerom komunikacji międzymiastowej. Od 1997 roku świadczy usługi przewozowe zarówno turystyczne jak i w regularnej komunikacji międzymiastowej. Ich busy kursują m.in. do Parczewa, Białej Podlaskiej, Wrocławia, Poznania, Częstochowy, Gdyni czy Krakowa.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2014-10-08 17:08:37