Lubelska fabryka zamierza podbić rynek. Stworzyła produkty konkurencyjne dla chińskich wyrobów (zdjęcia)

59

Nie tak dawno groził jej upadek, obecnie intensywnie się rozwija i wprowadza na rynek produktowe nowości. Co ważne, idealnie dostosowane do potrzeb, a przede wszystkim konkurencyjne cenowo wobec azjatyckich wyrobów, lecz zapewniające wyższą jakość.

 

Jeszcze kilka lat temu Lubelska Fabryka Wag stała na krawędzi. Azjatyckie produkty zaczęły zalewać polski rynek, w wyniku czego na wyroby produkowane w Lublinie zaczęło brakować chętnych. Zaczęto szukać inwestora, który uratuje mający wieloletnią tradycję zakład. Chętnych było wielu, jednak najpoważniejszą ofertę złożył producent kas fiskalnych, firma Posnet. Oprócz utrzymania zatrudnienia, zapewniano milionowe inwestycje i sukcesywne wprowadzanie na rynek nowych produktów. Już wiadomo, że plany zostały spełnione a lubelski producent zaczyna żyć na nowo.

Przełomowy dla lubelskiej spółki jest rok 2018. Po kilkuletniej wspólnej pracy projektantów i konstruktorów, na rynek wprowadzone zostały dwa nowe, stworzone od podstaw produkty: kasa fiskalna FAWAG Lite i waga FAWAG WS-1. Kasa cechuje się prostą, lecz solidną konstrukcją, bazuje na sprawdzonych i trwałych podzespołach oraz wytrzymałą i mocną obudową. Odporna jest na warunki termiczne, posiada dwa alfanumeryczne wyświetlacze LCD, zajmuje mało miejsca, daje możliwość podłączenia skanera kodów kreskowych oraz komunikacji z komputerem. Obsługę ułatwia intuicyjne menu, klawisze skrótów czy też mechanizm szybkiej wymiany papieru.

Z kolei elektroniczna waga jest szybka, a przy tym dokładna, z niezawodnym sposobem ważenia. Jej atutem jest szalka z największą powierzchnią ważenia w tym segmencie rynku. Kolejnym znaczącym udogodnieniem jest niska platforma – ważna dla operatorów ceniących sobie swobodną pracę przy stanowisku. Aby komfort pracy był jeszcze wyższy, w wadze zamontowano dwa wysoko kontrastowe wyświetlacze, a dzięki interfejsom można podpiąć wagę do kasy fiskalnej lub komputera. Waga kontrolna uzyskała europejskie zatwierdzenie typu, co oznacza, że urządzenie można sprzedawać i stosować w całej Unii Europejskiej. Co ważne, produkt ten stanowi dużą konkurencję dla wag importowanych z rynków azjatyckich. Nie dość, że wyróżnia się nowoczesnym wyglądem, wysoką jakością, to na dodatek jej cena jest niższa.

Firma Lubelskie Fabryki Wag FAWAG S.A. od lat produkuje różnego rodzaju wagi, a od tego roku także kasy fiskalne. Znana jest jako polska firma, której produkty dostępne są także na rynku europejskim, jak również w wielu krajach Afryki. Posiada w ofercie bogaty asortyment, specjalizuje się w produkcji wag dla przemysłu, logistyki a także do magazynów. Wiele z tych urządzeń powstaje w ścisłej współpracy z klientem. Doświadczony zespół konstruktorów FAWAG tworzył i tworzyć będzie wagi ściśle dostosowane do potrzeb swoich klientów.

Dbając o rozwój firmy FAWAG systematycznie inwestuje i rozwija park maszynowy. W świeżo wyremontowanym budynku przy ul. Łęczyńskiej, uruchomiona została kolejna linia produkcyjna. Hala została kompleksowo wyposażona i w pełni przygotowana wg najnowszych standardów. Dzięki połączeniu z firmą Posnet nastała nowa era dla lubelskiej spółki. Firma prowadzona jest teraz według odmiennej strategii. Stawia na nowoczesność i innowacje oraz korzysta ze sprawdzonych rozwiązań oferując kolejne produkty.

60

62

64

(fot. lublin112)
2018-03-16 16:39:16