„Łapią dzieci, żeby wycinać im organy. Z Soliny wyłowiono chłopca bez nerek. Po Polsce jeździ biały bus i porywają dzieci” – To są fałszywe informacje!

child-1440526_960_720

Od kilku dni pytacie nas o informacje krążące w sieci na temat porwań dzieci, a następnie zabierania ich białym busem, wycinania organów i porzucania np. w jeziorze. To są nieprawdziwe wiadomości!

 

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego 19 czerwca Krzysia mieszkańca Rzeszowa. Jego ciało zostało znalezione w zalewie Soliński, (woj. podkarpackie) bez nerek z ogoloną głową na zero. Prokuratura ustala okoliczności tego zdarzenia. Smutna historia. W poniedziałek około godziny 14:00 w zalewie Soliński znaleziono ciało chłopca bez nerek. Policja jest na tropie grupy przestępczej z Bułgarii. O dalszych postępach w śledztwie będziemy informować Państwa na bieżąco.

Tak wygląda fałszywy komunikat na jednej ze stron, który został już udostępniony w sieci tysiące razy. Policja dementuje te rewelacje i zaznacza, że jest to „fake news”, który powielany przez nieodpowiedzialne osoby sprawił, że rodzice boją się puszczać swoje dzieci na place zabaw.

– Czy to prawda, o tym, że jeździ biały bus i porywa dzieci na sprzedaż organów? Bo czytam na Facebooku, ludzie udostępniają, że w Rzeszowie znaleźli chłopca nad jeziorem, nad Soliną, bez nerek – napisała do nas wczoraj Czytelniczka.

Co chwila na Facebooku wypływają informacje o białym busie, użytkownicy serwisu ostrzegają się nawzajem, że widzieli takiego busa. Piszą nawet, że doszło do porwań. Co najgorsze, w sieci znalazła się kilka dni temu fałszywa informacja, że w Solinie odnalezione zostało ciało należące do zaginionego chłopca z Rzeszowa.

Rzecznik rzeszowskiej Policji zaprzecza tym doniesieniom, nazywając je kompletną bzdurą. Stworzona przez kogoś idiotyczna informacja żyje własnym życiem i budzi niepokój wielu rodziców. Uspokajamy, nie ma żadnego białego busa, czarnej wołgi, ani tym bardziej osób, które porywają dzieci i wycinają im organy – to są wszystko fałszywe informacje!

2018-08-10 17:17:43
(fot. pixabay.com)