Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

„Łapią dzieci, żeby wycinać im organy. Z Soliny wyłowiono chłopca bez nerek. Po Polsce jeździ biały bus i porywają dzieci” – To są fałszywe informacje!

Od kilku dni pytacie nas o informacje krążące w sieci na temat porwań dzieci, a następnie zabierania ich białym busem, wycinania organów i porzucania np. w jeziorze. To są nieprawdziwe wiadomości!

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego 19 czerwca Krzysia mieszkańca Rzeszowa. Jego ciało zostało znalezione w zalewie Soliński, (woj. podkarpackie) bez nerek z ogoloną głową na zero. Prokuratura ustala okoliczności tego zdarzenia. Smutna historia. W poniedziałek około godziny 14:00 w zalewie Soliński znaleziono ciało chłopca bez nerek. Policja jest na tropie grupy przestępczej z Bułgarii. O dalszych postępach w śledztwie będziemy informować Państwa na bieżąco.

Tak wygląda fałszywy komunikat na jednej ze stron, który został już udostępniony w sieci tysiące razy. Policja dementuje te rewelacje i zaznacza, że jest to „fake news”, który powielany przez nieodpowiedzialne osoby sprawił, że rodzice boją się puszczać swoje dzieci na place zabaw.

– Czy to prawda, o tym, że jeździ biały bus i porywa dzieci na sprzedaż organów? Bo czytam na Facebooku, ludzie udostępniają, że w Rzeszowie znaleźli chłopca nad jeziorem, nad Soliną, bez nerek – napisała do nas wczoraj Czytelniczka.

Co chwila na Facebooku wypływają informacje o białym busie, użytkownicy serwisu ostrzegają się nawzajem, że widzieli takiego busa. Piszą nawet, że doszło do porwań. Co najgorsze, w sieci znalazła się kilka dni temu fałszywa informacja, że w Solinie odnalezione zostało ciało należące do zaginionego chłopca z Rzeszowa.

Rzecznik rzeszowskiej Policji zaprzecza tym doniesieniom, nazywając je kompletną bzdurą. Stworzona przez kogoś idiotyczna informacja żyje własnym życiem i budzi niepokój wielu rodziców. Uspokajamy, nie ma żadnego białego busa, czarnej wołgi, ani tym bardziej osób, które porywają dzieci i wycinają im organy – to są wszystko fałszywe informacje!

2018-08-10 17:17:43
(fot. pixabay.com)

40 komentarzy

 1. Baba Jaga łapie

  • Ponieważ ja się urodziłem tuż po wojnie (tej II, nie tej, co ją Jaruzelski wypowiedział Narodowi), to mnie straszono, że Żydzi jeżdżą i łapią dzieci, potem zamykają je w beczce po śledziach nabijanej gwoździami i turlają nią w celu uzyskania krwi, żeby ja potem do mac* dodawać.

   * – maca – zajrzyj do Wikipedii, bo nie chce mi sie gotowca podawać.

 2. całe szczęście już emeryt

  Z całym szacunkiem, ale nie wierzę w te zapewnienia kulsonów wycinających konfetti jeżdżących na koniach ze skrzydłami aniołów, odbierających prawie ,,nowe” radiowozy.

 3. XXI wiek, nawigacja satelitarna, szerokopasmowy internet, sztuczna inteligencja, ale w Polsce ciemnogród wciąż trzyma się mocno. Ludzie, jak zwykle, uwierzą we wszystko, tylko nie w prawdę.

  • Aaronie… XXI wiek, nawigacja satelitarna, szerokopasmowy internet, sztuczna inteligencja, a w Polsce ludzie w sporach między sobą z braku dostępu do nowocześniejszej broni, rżną się i dźgają nożami, dziabią siekierami, sieką maczetami i walą po łbach maczugami (kij bejsbolowy jest za nowoczesny i tylko za pozwoleniem).
   I tylko niektórzy korzystają z nowocześniejszego rozstawania sie z tym światem, kładąc się na drogach, albo torach kolejowych.

 4. Biedny Krzysio. RIP.

 5. herszt grupy przestępczej z Bułgarii

  „Policja jest na tropie grupy przestępczej z Bułgarii. O dalszych postępach w śledztwie będziemy informować Państwa na bieżąco.” – i tak nas nie złapiecie, cha, cha, cha!

 6. W takim razie dlaczego chłopiec nie mial nerek i miał ogolona glowe??? Nie jest wyjaśnione w artykule,więc nie wiadomo co i jak.Ja byłabym czujna a wy się nabijajcie do czasu,aż waszym dzieciom będzie działa się krzywda…

 7. Dementi, dementi, strachu nie ma? Nie wolno straszyć w celu uchronienia przed nieszczęściem? Może piszmy o oskórowanej studentce, o Brzeskiej, gwałconych i zabitych chłopcach. Strach jest naturalnym odruchem i stosowany wobec beztroskich dzieci, spełnia pozytywną rolę. Może dementujmy okropne filmy, że to wszystko nieprawda, a jednak życie daję okropniejsze doznania niż te wszystkie opowieści.

 8. niestety to prawda. pod Lublinem znaleziono kilkoro dzieci bez organow tylko policja nic o tym nie mowi. boja sie paniki. ludzie dzieci odprowadzaja na przystanek i odbieraja z przystanku.

  • Jak powiadasz: ” na przystanek i odbierają z przystanku”, to aby patrzeć będą porywać miedzy przystankami w zmowie z kierowcami – ty lepiej za łapkę osobiście dostarczaj (zwłaszcza te 14-18 letnie), pociechy do szkół, a nawet na uczelnie jeśli w domu masz niezbyt rozgarniętą (tego) „studętkę”, albo „studęta”.
   Przed Politechniką Lubelską to takich chociaż przez jezdnię przeprowadzają.

  • A co jeśli amatorem nerek jest kierowca autobusu szkolnego? Szach i mat.

Z kraju