Kryminalni skontrolowali bmw, znaleźli marihuanę i amfetaminę (wideo, zdjęcia)

68-120114

Kryminalni z Kraśnika zatrzymali dwóch mieszkańców miasta, którzy odpowiedzą za posiadanie narkotyków i amunicji. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z Kraśnika podczas kontroli pojazdu marki BMW, którym poruszało się dwóch mężczyzn, ujawnili zapakowany w woreczek susz roślinny oraz woreczki z zawartością białego proszku.

– Badanie ujawnionych substancji wskazało, iż jest to marihuana i amfetamina. W sumie policjanci u mężczyzny ujawnili 100 gramów marihuany i 400 gramów amfetaminy – informuje st.asp. Janusz Majewski z kraśnickiej Policji.

Oprócz tego kryminalni przeszukali mieszkania, garaże oraz piwnice zatrzymanych.

– W garażu należącym do 27-latka funkcjonariusze znaleźli także blisko 300 sztuk amunicji sportowej, pistolet oraz wagę elektroniczną, a w użytkowanej przez niego piwnicy kolejne opakowanie z amunicją sportową oraz 4 sztuki amunicji od innej broni – relacjonuje st.asp. Janusz Majewski,

 

Znajdował się tam również owinięty w folię susz roślinny, który także zbadano i zważono. Zabezpieczony susz o wadze 250 gramów został w trakcie testu rozpoznany jako marihuana.

U obu zatrzymanych policjanci zabezpieczyli 350 gramów marihuany, 400 gramów amfetaminy, wagi elekroniczne, pistolet pneumatyczny i prawie 350 sztuk amunicji różnego rodzaju.

27-latek usłyszał zarzutu posiadania amunicji bez zezwolenia oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Za takie przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszy również drugi zatrzymany.

2018-01-12 17:56:09
(fot. wideo Policja Kraśnik)