Dzień Bezpiecznego Pasażera: Policjanci w całym regionie prowadzą akcję na drogach (zdjęcia)

60

Dzień 12 sierpnia został ogłoszony ogólnopolskim „Dniem Bezpiecznego Pasażera”. Z tej okazji policjanci zorganizowali akcję „Moje życie należy do ciebie”. Jej głównym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów.

 

Przez całą sobotę funkcjonariusze drogówki prowadzą na drogach naszego regionu działania p.n. „Moje życie należy do ciebie”. W ten sposób policjanci włączyli się do realizacji zadań wynikających z akcji „Dzień Bezpiecznego Pasażera”. Mundurowi główną uwagę zwracają na bezpieczeństwo pasażerów, czyli czy korzystają oni z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach lube specjalnych siedziskach.

W ramach działań policjanci dokonują kontroli drogowych, w trakcie których sprawdzają sposób przewożenia dzieci oraz dorosłych pasażerów. Kontrolowane są zarówno samochody osobowe, jak też busy i autobusy. Pod szczególną kontrolą są również drogi uczęszczane w trakcie weekendowych wyjazdów nad jeziora, czy też prowadzące do innych, popularnych wśród mieszkańców miejsc wypoczynku.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w trakcie akcji prowadzonej na parkingu przy drodze krajowej nr 19 Lublin – Lubartów w Wandzinie. Oprócz funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i Inspekcji Transportu Drogowego, brali w niej udział przedstawiciele Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Kierowcy, którzy w sposób prawidłowy przewozili pasażerów, otrzymywali od funkcjonariuszy upominki związane z prowadzoną akcją, oraz bilety do Muzeum w Kozłówce.

(fot. lublin112)
2017-08-12 12:50:01

Szybki i sprawny dojazd naszym reporterom zapewnia: