690 680 960

Dzień Bezpiecznego Pasażera: Policjanci w całym regionie prowadzą akcję na drogach

Dzień 12 sierpnia został ogłoszony ogólnopolskim „Dniem Bezpiecznego Pasażera”. Z tej okazji policjanci zorganizowali akcję „Moje życie należy do ciebie”. Jej głównym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów.

Przez całą sobotę funkcjonariusze drogówki prowadzą na drogach naszego regionu działania p.n. „Moje życie należy do ciebie”. W ten sposób policjanci włączyli się do realizacji zadań wynikających z akcji „Dzień Bezpiecznego Pasażera”. Mundurowi główną uwagę zwracają na bezpieczeństwo pasażerów, czyli czy korzystają oni z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach lube specjalnych siedziskach.

W ramach działań policjanci dokonują kontroli drogowych, w trakcie których sprawdzają sposób przewożenia dzieci oraz dorosłych pasażerów. Kontrolowane są zarówno samochody osobowe, jak też busy i autobusy. Pod szczególną kontrolą są również drogi uczęszczane w trakcie weekendowych wyjazdów nad jeziora, czy też prowadzące do innych, popularnych wśród mieszkańców miejsc wypoczynku.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w trakcie akcji prowadzonej na parkingu przy drodze krajowej nr 19 Lublin – Lubartów w Wandzinie. Oprócz funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i Inspekcji Transportu Drogowego, brali w niej udział przedstawiciele Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Kierowcy, którzy w sposób prawidłowy przewozili pasażerów, otrzymywali od funkcjonariuszy upominki związane z prowadzoną akcją, oraz bilety do Muzeum w Kozłówce.

(fot. lublin112)
2017-08-12 12:50:01

Szybki i sprawny dojazd naszym reporterom zapewnia:

11 komentarzy

 1. Co to by było jakby tych akcji nie było?

 2. Bus do Lubartowa bez klimatyzacji i z nieotwierającymi się oknami a w nim ugotowani pasażerowie. Przewoźnika i urzędnika który mu wydał licencję na ten pojazd powinni rozstrzelać na miejscu.

  • A na trasie nie mogła mu paść klima?? Po za tym gdzie jest napisane, że okna w busie mają się otwierać i ma działać klima?? Chcesz to jedziesz, nie pasuje, czekasz na innego 🙂

 3. Gości też powinni rozstrzelać na miejscu.Tu i teraz.

 4. a na trasie na pojezierze żadnego patrolu 😀
  A jest weekend i to upalny więc spory ruch

 5. na trasie Lublin-Krasnystaw i z powrotem pusto , żadnych kontroli

 6. Ja tam się ciesze jak po drodze nie mam żadnych kontroli, nic nie mam za uszami, po prostu nie lubie być kontrolowany. Obok tego parkingu w Wandzinie już strach przejeżdżać, same chore akcje, które NIC nie zmieniają.. Kto przeładowany, pijany albo z narkotykami itd. jedzie przez Rokitno.

  • Dzisiaj zrobiłem 800 km i był tylko jeden oznakowany z laserem i jeden nieoznakowamy
   . Straszą tak zeby było spokojniej bo koledzy na urlopie , a oni nie mogą przemęczyć się !

 7. myślałem że to dzień pieszego pasażera;)

 8. Fajna akcja. Popieram i oby więcej takich.:)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt