Czwartek, 16 maja 202416/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zawiózł kolegę z podejrzeniem zawału do szpitala. Odesłali go do innej placówki, mężczyzna nie przeżył

Nie udało się uratować życia mężczyzny, który z zawałem serca został odesłany ze szpitala w Opolu Lubelskim. Pacjentowi poradzono, aby udał się do lekarza rodzinnego lub innej placówki.

76 komentarzy

  1. No i za takie coś ludzie powinni iść siedzieć

    • 2 lata w zawieszeniu, przy czym sprawa będzie się ciągnąć dłużej, tak więc po zapadnięciu wyroku już kara będzie „odsiedziana”.

  2. Jeżeli podatnik nie był w stanie uzyskać świadczenia, które gwarantuje mu ubezpieczenie zdrowotne, to niech rodzinie zwrócą wpłacone do ZUSu składki zdrowotne.

  3. Jakiś czas temu, w podobnych okolicznościach, straciłem szacunek do większości z tzw. służby zdrowia.

  4. I co to za szpital, w którym nie da się podjąć działań przeciwko zawałowi. Eriksena na boisku reanimowano, defibrylowano, itp.

    • Jeżeli szpital nie był w stanie ratować człowieka, to powinien wezwać karetkę, czy śmigłowiec LPR, a nie odsyłać człowieka niemal PKSem do innego szpitala.

    • Co ty porównujesz sytuację na kopenhaskim stadionie w trakcie meczu transmitowanego na cały świat, gdy wokół duńscy specjaliści medyczni czekają w gotowości z powiatową służbą zdrowia w zapyziałej Polsce, gdzie nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności za zdrowie i życie pacjenta, a każde nadużycie, albo niedociągnięcie można zatuszować, bo przecież pacjent i tak by zmarł…

  5. Powinien wezwać pogotowie, ale to nie tłumaczy tego, że nie udzielili mu pomocy w szpitalu. Biurokracja i bezsensowne przepisy w sytuacji zagrożenia życia nie powinny obowiązywać. Władza ma wywalone, przepisy są dla nich najważniejsze, ale lekarze nie powinni mieć takiej znieczulicy.

    • Wręcz przeciwnie, powinni mieć znieczulicę, bo bez tego nie mogą efektywnie pracować, ale też powinny być procedury, które wymuszają blyskawiczne działanie w takich przypadkach. Wiadomo, że jak już przywozi się człowieka do szpitala,(a jeszcze zwraca uwagę na poważne i nagłe objawy )to jest to konieczność otrzymania pomocy, a nie wizyta towarzyska. Jeśli rodzina weźmie prawnika, być może szpital zapłaci odszkodowanie

  6. Przykre że to tylko petent a nie pacjent. Nie pomogę i co mi Pan zrobisz.

  7. Wzywać pogotowie do szpitala, niezłe jaja w tej Polskiej Służbie Zdrowia (chciałem napisać Polsce, ale w sumie w tym kraju nie wszystko jest złe).

  8. Paradoksalnie, Ci mężczyźni, udawali się do pracy, dzięki której (z płaconych podatków) są utrzymywani m.in. wszyscy Ci pracujący w tym szpitalu, który im nie pomógł.

  9. „pokaż lekarzu co masz w garażu…..”

    • Może akurat dyżurujący lekarz miał pilne wezwanie do prywatnej praktyki lekarskiej.

  10. Szpital w Opolu powinien jeszcze oskarżyć rodzinę i kolegę zmarłego o doprowadzenie do jego śmierci przez nie wezwanie karetki tylko szukanie pomocy w pobliskim szpitalu.