Zastrzelił psa z broni myśliwskiej, usłyszał zarzuty

Bialscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zastrzelił psa z broni myśliwskiej. Wkrótce 57-latek stanie przed sądem, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę wieczorem policjanci przyjęli zgłoszenie dotyczące zastrzelenia psa. Do zdarzenia doszło około godziny 20:30 w jednej z miejscowości w gminie Wisznice. Zgłaszająca poinformowała, że była z psem na spacerze, w pewnym momencie nieznany sprawca strzelił z broni do jej czworonoga.

Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Mundurowi potwierdzili informację. Niestety zwierzęcia nie dało się uratować. Sprawą zajęli się mundurowi z Wisznic. Funkcjonariusze ustalili, że 57-letni mieszkaniec powiatu bialskiego może mieć związek ze sprawą. Już następnego dnia po zdarzeniu mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Mundurowi zabezpieczyli również należącą do niego broń.

Podczas przesłuchania 57-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i usłyszał zarzuty. Wczoraj prokurator objął go policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

17 komentarzy

 1. Teź bym zastrzelił gdybym widział bez kagańca i osoby towarzyszącej.
  Psu , rudemu człowiekowi i białemu koniowi się nie wierzy .

  • Taa, co zrobić jeśli qń kuty na cztery nogi? Posadzić go na trampolinie? Pies jak gryzie, trzeba poświęcić rękę i wyrywać mu język, a z rudym może być problem. Czapkami nakryć? Chyba tak, nakryć czapkami, że świat już go nie zobaczy!

  • malleusmaleficarum

   Wiesz co cię łączy z Capone? Chyba kiła. Pretekstu do dialogu z tobą to nie znajduję.

 2. Pastafarianin

  Pomylił psa z dzikiem lub z rowerzystą, każdemu się może zdarzyć.

 3. Pozbawić broni 3 lata bezwzględnego więzienia i upublicznić wizerunek i kara finansowa minimum 20 tysięcy na rzecz zwierząt jakaś fundacja i następny prostak taki się 3 razy zastanowi zanim coś zrobi takiego!!!!

  • Popieram w 100%.

  • A co proponujesz dla pustaków co puszczają psy luzem?

  • jeszcze parę lat temu myśliwy miał obowiązek zastrzelić każde zwierze domowe, które się znajdowało w lesie bądź w najbliższej okolicy pod warunkiem, że było to chyba 500m od zabudowań…i wtedy były zajączki na polach….i bażanty…kuropatwy…a teraz przepisy zmieniono…i nie żal wam, ze nie ma zajączków i kuropatw????

 4. Śmieć

 5. Pies był jego i z jego ręki zginął!

 6. Tadeusz??

 7. A gdzie się ten pies względem właścicielki znajdował?
  Kilometr dalej dusił jakieś zwierzątko.

  • bzdury gadasz. kobieta poszla z psem na spacer. byla na polu, daleko od lasu. rzucila psu pewnie patyk, aby aportowal. i paf. pies byl na pewno rozpoznawalny i blisko wlasciciela. ten czlowiek nie mial prawa strzelic. poza tym na tej drodze polenj mogly np. znajdowac sie dzieci… co by bylo, gdyby padl strzal w ich kierunku lub rykoszet? uzywajac bron trzeba miec jeszcze rozum i wiedziec jak i kiedy ja uzyc. a przepisy sie kilka lat temu zmienily i mysliwy w takich okolicznosciach nie ma prawa strzelic. szykuje sie prawdopodobnie polroczna odsiadka bez zawiasow. bo takie wyroki teraz daja sady dla zabojcow zwierzat. no i zakaz uzywania broni na 10 lat. byc moze sad tez zasadzi wysoka kare pieniezna na rzecz jakiegos schroniska?

   • wszystko dokladnie opisala kobieta na fejsbuku. tam az wrze z tego powodu. mysliwi sami robia sobie problemy. nie licza sie z nikim i niczym. nie zdziwilabym sie, gdyby za rok, dwa weszla ustawa delegalizujaca cos takiego, co nazywa sie mysliwy. idzcie na fejsa i poczytajcie.

 8. I po Nelsonie xd

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy