Zarażone ASF dziki spadają z nieba? Mające być dowodem zdjęcie budzi poważne wątpliwości

Od dwóch dni ogromna popularność w sieci robi zdjęcie wiszącego na drzewie dzika. Ma ono obrazować przekazywaną z ust do ust informację o zrzucaniu zarażonych zwierząt z samolotu lib śmigłowca.

67 komentarzy

 1. Moi mili literówka w tytule. Pozdrawiam

 2. Dla mnie jest to wiarygodne zdjęcie ,zwierzę znajduje się w rozwidleniu drzewa po między dwoma dość grubymi konarami

  • ale weź pod uwagę, że spadając ciało dzika posiadało ciężar 4 krotnie większy, zatem zakładamy, że na gałęzie zadziałała siła o wartości 400-500kg (czysta fizyka) – nawet pancerna smoleńska brzoza by tego nie wytrzymała 🙂

   • Arcy Primas A'Prilis - nie mylić z prymasem - to inna bajka

    Jeśliby to była „pancerna” brzoza smoleńska to trzeba by mus uważać, że dzik, ani nie zdechł, ani sie nie zabił, ale poległ.

   • Kolego mało masz pojęcia o wytrzmałosci drzewa dzik niespadł z 1000m max z 40m jak widac ragi mają około 15cm średnicy śmialo wytrzymały

 3. Fotomontaż , drzewo nie jest nawet ugięte pod ciężarem

  • fggh mistrzu, jak ma byc ubiete? zobacz ze ono jest rozwidlone niczym proca, dzik wisi centralnie wiec uważasz ze w tora mialoby sie wygiac???

 4. krzywousty pinokio

  Nie potrzeba zdjęcia, aby wiedzieć co robią polskojęzyczne „władze”. Wielu nazywa to już po imieniu – ZDRADA.

  • wybijanie zdrowych stad świń temu dowodzi i nie trzeba Sherloka, coś tu jest nie tak…. U protestujących hodowców na drugi dzień zjawili się weterynarze z papierem że wykryto ASF… i gdzie hodowcy mają się odwołać do Uni…?

   • całe szczęście już emeryt

    Jak to mają donosić na Polskę do tej złej i wrogiej unii ?

 5. A nie mówiłem. To ten samolot co nad Lublinem lata zrzucał dziki z ASF 😀

 6. krzywousty pinokio

  Sprawa nie dotyczy tylko rolników, dotyczy NAS WSZYSTKICH, POLSKI!!
  Pilnie wysłuchaj:
  https://www.youtube.com/watch?v=lbjlehePPNE
  https://www.youtube.com/watch?v=A3iPeykluDs

 7. O ile mi wiadomo, są techniki pozwalające na demaskację fotomontażu. Jeżeli mam oceniać wzrokowo, to ułożenie truchła wskazuje na prawdziwość. Nie jest podana data wykonania zdjęcia, a jedynie kiedy rozprzestrzeniła się informacja. O takiej sytuacji słyszałem już parę miesięcy temu, a wiosną panowały wysokie temperatury, więc nic nie jest sprzeczne w doniesieniach. Zrzut mógł być wykonany z małej wysokość, żeby połamane kości nie sugerowały upadku. Zaprzeczenia służb? Jak można zaprzeczać, że ktoś, coś widział? Czy ktoś mógł widzieć biegającego kangura, małpę?

  • Chyba za dużo TV,a zwłaszcza CSI Miami. Powiedz jeszcze jaka to jest ta niby niska wysokość zrzutu,aby nie doszło do złamań?

   • Spróbuj rozbić mrożone mięso, a zabiegi polegające na wybiciu zdrowych świń, gdy jednocześnie chore dziki hasają po polach jest mydleniem oczu. To jakby wybić ludzi, a nie robić kopuły nad elektrownią w Czarnobylu.

 8. Zdjecie prawdziwe.Dzik siedzi pomiędzy konarami dokładnie tak jak powinien być zaczepiony ze środkiem ciężkości tak ustawionym aby nie spadł.Jakby go zrzucili z ok20 m bo niżej nie można zejść ze względu na drzewa to by inaczej wisiał ale na pewno nie na tym drzewku bo by je złamał i rozpruł skórę. Że też jakiemuś idiocie się chciałoego zawieszać

 9. Od dawna wiadomo, że ASF w Polsce to unijna ściema. W gospodarstwie, gdzie jest 10 świń oddalonych o dziesiątki kilometrów pojawia się wirus. W gospodarstwie, do którego dziki nie mają dostępu a świnie trzymane są za murami. Wystarczy, że opłaconemu weterynarzowi, który jedzie z podejrzeniem wybić wszystkie tuczniki pozwoli się na zrobienie badań. Wynik jest taki, że nagle pojawia się wirus. Rolnik nie ma kontroli nad pobraną próbką i po opuszczeniu bramy przez weterynarza nikt nie wie co sie z nią dzieje. Od dawna polskie rolnictwo jest niszczony i tak będzie. Unia zakłada, że Polska ma być krajem zbytu anie produkcji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Arcy Primas A'Prilis - nie mylić z prymasem - to inna bajka

   Trudno się z takimi skrajnościami zgodzić, ale COŚ w tym jest !!!

  • Pomijając bełkot w początkowej fazie wypowiedzi,odniosę się tylko do ostatniego zdania.Skoro dla polskiego chłopa wszystko jest nieopłacalne,to tylko cieszyć się wypada,że ktoś inny zechce się tym zająć.

   • Inny to znaczy kto????

   • nie zrozumiałeś wpisu to miej pretensje do siebie… Gdzie w ostatnim zdaniu „Taka prawda” jest mowa że „dla polskiego chłopa wszystko jest nieopłacalne”…?!?! Weterynarze łażą od chlewni do chlewni nawet dobrze butów nie umyja i to ci powie każdy kto widział ich w akcji… biorą próbki a hodowca nie może tego zweryfikować w niezależnym laboratorium… a nawewt jeśli by tak zrobił to świnie są już zutylizowane… i tak polski państwo dba o rodzime rolnictwo…? Rolnictwo to strategiczny dział gospodarki jeśli tego nie rozumiesz to jesteś głąb…

  • Po co u nas w Polsce komuś świnie skoro Kaczorów mamy wbrod

 10. w kraju cudów nie ma rzeczy niemożliwych

 11. Dlaczego nikt nie napisze o tym, że ASF jest całkowicie niegroźne dla ludzi?

 12. Prawda jest taka, że zażył Red Bulla, ale zażył go za mało

 13. dawniej propaganda władzy obarczała USA za stonkę na ziemniakach. Niedługo wybudujemy mauzoleum, widomo komu…

 14. I nasze polskojęzyczne eunuchy biorą w tym czynny udział...!

  Ciekawe, że te tysiące „nachodzców” afrykańskich przybyło do szkopów i jakoś tam syfa ASF nie ma, tylko w Polsce?! Dlaczego? Ponieważ to jest cd zdradzieckiej polityki unych korporacji celem likwidacji resztki tego, co jeszcze Polskie, samodzielne.
  Zniszczyli lub przejeli nasze: banki, stocznie, handel, kopalnie, budownictwo, produkcje,…
  I nasze polskojęzyczne eunuchy i szabesgnoje biorą w tym czynny udział…!

 15. Manipulacje masami ludzkimi tyle w temacie

 16. Jak był zamarznięty to się nie rozpadł po uderzeniu tylko zawisł. Proste

 17. Uciekł przed pytonem

  • ooo i to jest jedyny sensowny komentarz do tego zdjęcia….. ba, prawdopodobnie pyton też jest zarażony SYFem czy czymśtam i dlatego zrzucił szmaty

 18. Za stalinowców była stonka zrzucana przez wrogów demokracji ludowej na czele z agentami amerykańskimi, teraz zrzucane przez opozycję wespół z obrońcami sądów pod przewodnictwem Tuska są… dziki. Bolszewicka logika na poziomie propagandzistów PiS.

 19. Inzynier karwowski

  Specjalnie rozrzucają zarażone i potem mają pretekst do wybicia prosiaków z całej wsi

 20. połamał gałęzie nas sobą ?

 21. O dziku na drzewie nie słyszałem, ale kilka miesięcy temu słyszałem taką wersję: Świadek widział nisko latający śmigłowiec nad lasem. Coś z niego zrzucono. Poszedł w okolice miejsca zrzutu i zobaczył martwego dzika. Nikogo o tym nie informował, a po niedługim czasie przyjechały służby weterynaryjne po dzika. Jakby wiedziały, że tam będzie. Czy to prawda nie wiem, ale w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe. O pobiciach na komisariatach Policji też na początku mówiono, że to kłamstwa. Więc…

 22. wdrażanyj est Polin

 23. Jakość zdjęcia jest taki niska, że rzadko się już takie spotyka

 24. o tym że spadają było już kiedyś i ja słyszałem na Podlasiu gidze znajdowali zamarznięte dzikie siwienie strzaskane kości ile jeszcze czasu minie aż się ludize obudźą że to po to się dzieje żeby Polskiego chłopa wykończyć.

  • Być może to zdjęcie ma zdemaskować wiadomości o znalezionych na Podlasiu, przymrożonych i zarażonych dzikach.

 25. Kiedyś potrąciłem psa przy 160km/ h i to pies warzący około 25 kg i najlepsze że pies był w jednym kawałku i nikt nigdy bu nie powiedział że był potrącony więc taki dzik mógł by spaść z 30 metrów a ta gałązka jak to ktoś twierdzi to dosyć spore rozwidlenie na dodatek jest wiosna więc drzewo jest pełne soków a co za tym idzie elastyczne no i ten dzik wcale nie musi warzyć 100kg i więcej a np.60kg więc jest to jak najbardziej możliwe

 26. Mamipulacja. Dlaczego znalazca dzika na drzewie nie narobił hałasu od razu. Trzeba było zawiadomić odpowiednie służby, kamerką to nakręcić przecież to nie jest normalne, że dzik wlazł w rosochę kilka metrów nad ziemią. Od razu do telewizji z tym materiałem. Zdjęcie dzika z drzewa po cichu jest mocno podejrzane.

  • To jest skóra z dzika wypchana fajkami z Ukrainy. Towar w cenie, więc po co miał robić hałas.

 27. Dzik , bocian , sarna , kuna , fura , kura …stonka z nieba …. strach z domu wychodzić .

 28. Należy odszukać autora tego zdjęcia, bo miał jakieś związki z gangiem przemycającym papierosy z Ukrainy. To jest skóra z dzika wypchana fajkami. Zrzucają to podobno z motolotni i wiatrakowców a towar jest odbierany przez fałszywe służby weterynaryjne, które to niby zbierają martwe dziki. Straż graniczna i policja musi zostać uczulona i dokładnie kontrolować dokumenty oraz zwierzynę przewożoną przez te służby. Muszę przyznać, ze jest to dość oryginalny sposób przerzutu, który wyklucza wpadkę podczas kontroli z trefnym towarem w aucie.

 29. Czy oprócz tego dzika to nic więcej się dzisiaj nie wydarzyło?

 30. Tak to prawda z tymi dzikami że ktoś celowo je zrzuca … niedawno w okolicy Lubartowa znaleziono dzika który był zimny a jego wnętrzności były zamarznięte w środku … A mamy lipiec . I chodzą teraz po ludziach i wybijają trzymane świnie z zarzutem zakażenia , rozprzestrzeniania się choroby !!!

  • Pitu pitu
   Kto znalazł?
   Kiedy?
   Komu zglosił?
   Co zrobił z tym dzikiem?
   Takimi nieweryfikowalnymi plotami ekscytują się tylko idioci.

   • Akurat na zweryfikowania prawdziwości zdjęcia są techniki, ale nawet udowodnienie fotomontażu o niczym nie świadczy. Faktem są wybijane stada zdrowych świń i obstrukcja w wybijaniu dzików. Faktem są wysokie kary dla rolników z zakazem hodowli włącznie i brak jakiejkolwiek realnej odpowiedzialności pozostałych.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1801zł 0.2%
  • GBP 5.1434zł -0.01%
  • EUR 4.5362zł 0.04%
  • CHF 4.2987zł 0.24%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport
   Zaproszenie na Festiwal Teatralny „Zwierciadła”
   CITY TRAIL: czas na ostateczne rozstrzygnięcia
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.