Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Z zakupów wrócił z dwoma zatrzymanymi

Kryminalny z puławskiej komendy, robiąc w czasie wolnym zakupy zauważył mężczyznę podejrzewanego o kradzieże w puławskich sklepach. Dał znać kolegom będącym w służbie i w efekcie zatrzymanych zostało dwóch mieszkańców Radomia, którzy usłyszeli zarzuty kradzieży alkoholu oraz odzieży na kwotę kilku tysięcy złotych.

Sytuacja miała miejsce w ubiegłym tygodniu. Puławski kryminalny, mający tego dnia wolne robił zakupy w centrum handlowym na przedmieściach Puław.

– W pewnym momencie zauważył wychodzącego ze sklepu odzieżowego mężczyznę, który niosąc parę butów i rozglądając się przy tym na wszystkie strony, pospiesznie oddalał się na parking. Policjant skojarzył jego wizerunek z nagraniami z kradzieży w puławskich sklepach i natychmiast dał znać kolegom będącym w służbie, że zauważył podejrzanego. Następnie obserwował go do czasu przyjazdu funkcjonariuszy – informuje komisarz Ewa Rejn – Kozak z puławskiej Policji.

Po chwili mężczyzna wsiadł do samochodu stojącego na sąsiednim parkingu. Tam czekał na niego kompan i wspólnie zamierzali opuścić Puławy.

– Zostali zatrzymani przez kryminalnych i doprowadzeni do policyjnego aresztu. W samochodzie, którym się poruszali policjanci znaleźli kilka par markowych butów skradzionych tego samego dnia. Jak się również okazało, mężczyźni mieli na sumieniu również inne kradzieże, w dyskontach spożywczych na terenie Puław gdzie kradli wysokogatunkowy alkohol – dodaje komisarz Ewa Rejn – Kozak.

Mężczyzna zauważony przez policjanta na wolnym to 38-latek bez stałego miejsca zamieszkania, a jego kompan to 35-letni mieszkaniec Radomia.

– Ze względu na to, że 35-latek był już karany za podobne przestępstwa i będzie odpowiadał w warunkach recydywy, policjanci złożyli do prokuratora wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego. Prokurator przychylił się do wniosku i objął mężczyznę dozorem Policji. 35-latek usłyszał zarzut kradzieży wysokogatunkowego alkoholu na kwotę ponad 1 700 złotych – wyjaśnia komisarz Ewa Rejn – Kozak.

38-latek zaś usłyszał dwa zarzuty – kradzieży alkoholu na kwotę ponad 1 700 zł, czego dokonał wspólnie i w porozumieniu ze swoim kompanem oraz kradzieży ubrań – butów, kurtki i koszulek na łączną kwotę prawie 2 400 złotych. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

9 komentarzy

 1. Dziadek Józek ze Slamsowa

  Z zakupów wrócił z dwoma zatrzymanymi, bo zwykły zjadacz chleba naszego powszedniego, jak wlezie do sklepu to patrzy gdzie leży to co ma kupić, a policjant patrzy kogo by tu „zabezpieczyć”.

 2. Jak z zakupów wrócił z dwoma zatrzymanymi, to żona powinna go wypie…lić z domu, bo nie to zrobił o co go prosiła.

 3. Uciąć łapy i po problemie.

  • Bzdury opowiadasz ! Jakby policjantowi obciąć ręce to czym „zabezpieczałby” podczas następnego wolnego ?

 4. Herr Tusk fur deutschland

  Dobrali się kumple

 5. Chłop z Charlęża

  Dwa społeczne odpady do utylizacji

 6. Steach myśleć jaka ma wydajność w pracy jeśli tyle robi na luziku.

  • Niewykluczone, że niewielką. Może w czasie służby zajmuje się wszystkim innym, tylko nie pracą.

 7. Za udowodnione 1700 + 2400 grozi kara do 5 lat. Jakim trzeba być tłumokiem żeby kraść takie bzdety kiedy płaca minimalna wynosi obecnie 3221,98 netto. 12*5*3221,98=193318,80

Dodaj komentarz