Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Minął oznakowany radiowóz, po chwili spotkał się z nieoznakowanym policyjnym BMW

Policjanci hrubieszowskiej drogówki zatrzymali pędzącego blisko 150 km/h motocyklistę. Mężczyzna ominął oznakowany radiowóz, ale miał pecha bo na jego drodze pojawiło się nieoznakowane BMW. Kierujący jednośladem został zatrzymany przez policjantów i ukarany mandatem w wysokości 1,5 tysiąca złotych i 13 punktami karnymi.

W poniedziałek policjanci hrubieszowskiej drogówki zatrzymali pędzącego przez miejscowość Kolonia Moniatycze motocyklistę. Mężczyzna jechał z prędkością 149 kilometrów na godzinę, przekraczając dozwoloną prędkość o 59 kilometrów.

– Mężczyzna kierując motocyklem marki Kawasaki poruszał się wcześniej drogą wojewódzką nr 844 i w miejscowości Janki ominął oznakowany radiowóz, myśląc zapewne, że udało mu się uniknął odpowiedzialności. Nie miał jednak tyle szczęścia, bo w następnej miejscowości spotkał się w policyjnym nieoznakowanym radiowozem. Policjanci zatrzymali motocyklistę i ukarali mandatem karnym w wysokości 1,5 tysiąca złotych oraz 13 punktami karnymi – relacjonuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Wiosenna aura sprawia, że na naszych drogach pojawia się coraz więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w tym motocyklistów. Przekłada się to niestety także na udział tej grupy użytkowników dróg w statystykach zdarzeń drogowych. Wypadki, w których uczestniczą motocykliści pociągają za sobą poważne skutki.

Smutne statystyki

W minionym roku motocykliści uczestniczyli w 101 wypadkach drogowych, w wyniku których 19 motocyklistów poniosło śmierć, a 85 doznało obrażeń. Sami motocykliści byli sprawcami 51 wypadków. Najwięcej wypadków – 31, spowodowali na skutek niedostosowania prędkości do warunków ruchu. Z kolei motorowerzyści uczestniczyli w 34 wypadkach drogowych, w wyniku których 6 motorowerzystów poniosło śmierć, a 28 doznało obrażeń. Sami motorowerzyści byli sprawcami 18 wypadków. Przyczyną 4 wypadków było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

15 komentarzy

 1. Kierujący jednośladem został zatrzymany przez policjantów i ukarany mandatem w wysokości 1,5 tysiąca złotych i 13 punktami karnymi.
  Jeśli to był świeżo poświęcany na otwarciu sezonu w Radzyniu, to czary nie zadziałały.
  Doradzam reklamację u szamana.

  • Ciekawe czy ma paragon na tą usługę? Jak nie to będzie ciężko z reklamacją, a szaman może być przeniesiony do innego plemienia znaczy parafii.

  • Ale jaja ale jaja

   Pasowałoby ci pokropić ten pusty łeb widzę

 2. nerkodawca trafił kumulację z bonusem

 3. nie lewak anty PIS -won z Polski

  niech skłąda do Dudusia ułaskawi

  • Ten „”łaskawca” ułaskawia tylko swoich kolesi

   • Jak widać sfrustrowani wyborcy PO i reszty bandy rudego wyją ile wlezie. POlegliście a 9 czerwca Lubelszczyzna POgoni was z PE. Obronimy rolnictwo i gospodarkę przed likwidacją.

 4. Tekturowe POśmiewisko

  Prokurator, który w 2014 r. wtargnął wraz z ABW do redakcji „Wprost”, został szefem zespołu śledczego ds Pegasusa. Jak to rozumieć? Tusk przywrócił ubecki aparat represji. Dosłownie. Powrót do korzeni porozumień z Jaruzelskim i Kiszczakiem. Siłownicy od brudnej roboty.

 5. Motorowerzyści spowodowali 18 wypadków.
  Motocykliści spowodowali 51 wypadków.
  Kierujący samochodami setki, albo i tysiące.
  Ciekawe, choć wiadomo, że kierujących samochodami jest zdecydowanie więcej niż pozostałych.
  Ale te dane obalają tezę, że uczestnicy bez wymaganego PJ (motorowerzyści), powodują więcej wypadków niż Ci uczestnicy, od których wymagane jest posiadania PJ.

 6. Miał motogłupek sporo szczęścia, że tylko policjanci go zatrzymali, a nie jakieś drzewo.

 7. Ja bym go jeszcze obdarła ze skóry i posypała solą.

Dodaj komentarz