Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

„Z ekspresówki zrobił sobie tor wyścigowy”. Kierowca bentleya mknął ponad 240 km/h (wideo)

Kierowca bentleya, który z ekspresowej drogi uczynił tor wyścigowy, otrzymał karę w postaci mandatu na kwotę 2,5 tys. złotych oraz 15 punktów karnych. Policjanci z kraśnickiej drogówki przeprowadzili pomiar prędkości i ustalili, że 42-letni mężczyzna poruszał się z prędkością niemal 243 km/h, czyli dwukrotnie większą niż dozwolona w tym miejscu.

33 komentarze

 1. Chyba coś się zmieniło w prawie,
  bo myślałem że poza terenem zabudowanym za przekroczenie prędkości ponad 50km/h też zabierają prawko na 3 m-ce.

 2. To jest samochód stworzony do takich prędkości.Mnie bardziej przeraża zdezelowany holdzwagen dymiący na czarno i pędzący 120 km/h gdzie amortyzatory już dawno śpią wespół z klockami hamulców.

  • Za to przepisy stworzono by z takimi prędkościami się po drogach publicznych nie poruszać. Na torze bardzo proszę. Może i 800km/h sobie jeździć.

 3. To milicyjny bawarski szrot ledwo dyszał goniąc takie auto ?

 4. Niech zgadnę co to za samiec alfa. Samochodem 50-100km/h za szybko, a rowerem to powolutku i po chodniku.

 5. Kiero. Jeżeli stać go na takie auto to na mandat pewnie też. Pojazd którym się ów człowiek poruszał jak widać stworzony jest do osiągania takich prędkości. Powiedz łosiom żeby nie wybiegały z lasu na drogę, bądź weź koszyk i przenoś żaby na drugą stronę ulicy. Może na torach wyścigowych też wprowadzić ograniczenia prędkości albo je po prostu likwidować pod budowę bloków.

 6. Obywatele przypominają, że policjant za kierownicą nie jest robotem i nie jest w stanie utrzymać stałej prędkości jadąc za poprzedzającym pojazdem. Obywatele przypominają również, że aby dokonać jako takiego dokładnego pomiaru, należy jechać 100m ze stałą i taką samą prędkością co pojazd „mierzony”.
  Podsumowując, który RoboGlina to potrafi zrobić przy prędkości blisko 250km/h?
  Dodam, że na filmiku widać z jakim przybliżeniem został nagrany. Teraz niech każdy sobie policzy w jakiej odległości był ten pojazd jak został „zmierzony” i czy możliwa była właściwa ocena RoboGliny co do prędkości poprzedzającego pojazdu by zachować identyczna stałą prędkość.
  Już pewien znany kierowca rajdowy jadąc Nissanem GTR z podobna prędkością został tak „namierzony”.
  Mandatu nie przyjął, a niezawisły sąd uznał, że pomiar przy takiej prędkości jest niemożliwy do prawidłowego dokonania.
  Szanuję za to tego RoboGlinę, że pilnuje, by takie durne zachowania były powstrzymywane.

 7. Ograniczenia sprzed wojny, a samochody coraz szybsze.

 8. Ale kto tu stwarzał niebezpieczeństwo? Ten co tak szybko jechał czy ten co go próbował dogonić?

 9. Faktycznie jedno tankowanie w plecy

 10. Nie jest to dobre ,taką prędkość na ekspresowce,bo ktoś z jadących prawem pasem mógł by nagle wjechać na lewy pas tuż przed tego jadącego 250 km/h

Z kraju