Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wpadł podczas kłusowania na zwierzynę leśną. W domu miał broń i naboje (zdjęcia)

W trakcie przeszukania pojazdu i miejsca zamieszkania 46-latka z Lublina, zatrzymanego przez funkcjonariusze Państwowej Straży Łowieckiej, policjanci ujawnili i zabezpieczyli łącznie 20 sztuk broni oraz naboje. Wkrótce zabezpieczone przedmioty zostaną poddane badaniom przez biegłych celem określenia, czy jest to broń w rozumieniu ustawy o broni i amunicji.

Jak już informowaliśmy, w minioną sobotę w Strzeszkowicach Dużych funkcjonariusze Państwowej Straży Łowieckiej zatrzymali na gorącym uczynku mężczyzną podczas kłusowania na zwierzynę leśną.

46-latek znajdował się na „ambonie”, która została postawiona nielegalnie – bez zgłoszenia. Na miejsce zostali wezwani policjanci z Komisariatu Policji w Bełżycach, którym funkcjonariusze straży przekazali kłusownika. Mundurowi przy mieszkańcu Lublina ujawnili broń długą pneumatyczną typu wiatrówka wraz z nabojami. Ponadto podczas przeszukania pojazdu, którym się poruszał ujawniono broń czarnoprochową w postaci rewolweru.

W trakcie dalszych czynności, funkcjonariusze w miejscu zamieszkania mężczyzny ujawnili i zabezpieczyli 18 sztuk różnych jednostek broni, które zostaną poddane badaniom przez biegłych celem określenia, czy jest to broń w rozumieniu ustawy o broni i amunicji. Wstępnie w toku prowadzonych czynności ustalono, że jedna jednostka broni może stanowić broń palną w rozumieniu ustawy.

Policjanci przedstawili 46-latkowi zarzut kłusownictwa i posiadania przedmiotów służących do kłusownictwa. Zgodnie z Ustawą Prawo Łowieckie grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ewentualne zarzuty dotyczące nielegalnego posiadania broni palnej zostaną ogłoszone po potwierdzeniu tego faktu przez biegłych Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Lublinie.

Wpadł podczas kłusowania na zwierzynę leśną. W domu miał broń i naboje (zdjęcia)

(fot. Policja Lublin)

25 komentarzy

  1. Cały sprzęt na zdjęciu jest legalny bez pozwolenia na broń.

  2. Pismaku od siedmiu bolesci to wszystko jest legalne! od kiedy do wiatrówek sa naboje 😀

  3. „Wstępnie w toku prowadzonych czynności ustalono, że jedna jednostka broni może stanowić broń palną w rozumieniu ustawy.”
    Profesjonalizm najwyzszych lotow, ciekawy kto to tak chcial madrze zabrzmiec, policja czy dziennikarz. Moze 2 sztuki na zdjeciu nie sa „bronia palna w rozumieniu ustawy”. Cala reszta jest, a dokladniej bronia palna czarnoprochowa rodzielnego ladowania, na ktora nie jest wymagane pozwolenie.

Z kraju