Poniedziałek, 29 kwietnia 202429/04/2024
690 680 960
690 680 960

Walka mieszkańców z wiatrakami. Teraz ktoś wystawił je na Allegro

Mieszkańcy od wielu miesięcy walczą o rozbiórkę dwóch wiatraków, które stoją w Wierzbówce i Jasionce. Niedawno pojawiły się też oferty sprzedaży całej elektrowni wiatrowej jak też samej turbiny.

32 komentarze

  1. Kochanek Admina

    Pewnie mieszkańcom kury przestały się nieść i krowy dają zsiadłe mleko.
    Ludzie powinni się cieszyć że się inwestuje w alternatywne źródła energii.

    • ok, jutro pod blokiem Ci się postawi taki przy oknie.
      By żyło się lepiej !

      • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki, a mąż starej Pierdółkowej

        „…będzie to pierwszy taki przypadek w Polsce…” – a kto wie? Może i na świecie?
        My pokomunistyczni Polacy demokratycznie „nawróceni”, potrafimy oprotestować wszystko.
        Prócz budowy nowych kościołów i pomników jedynie uznanego prezydenta i najnowszego świętego, niejakiego Wojtyły Karola.

        • farma wiatrowa dla gminy przynosi z podatków więcej niż z podatku rolnego całej gminy… „i coś narobił Wąski…? urżnąłeś kurze złote jaja…” ale co tam najważniejsze że zablokowalim… będzie dwa gotowe cokoły na pomniki…

      • A to jest pod oknem? Widać, że jest to na uboczu…

  2. AgroPrzewodniczący

    Polska wieś we wszystkim znajdzie problem 🙂 hehe tragedia. Brawo Wy ha

    • Można się tak licytować do rana co i komu przeszkadza
      A nadajnik sieci komórkowych na górkach Czechowski to też tym z wioski przeszkadza ?
      Ekrany na Solidarności bo hotelu nie widać ?
      Kij ma zawsze dwa końce ; )

  3. mam działkę pod Kraśnikiem, nieźle wieje 🙂 PRZYJMĘ FARMĘ WIATRAKOWĄ

  4. CIEMNIOKI… wam lepiej opony w piecu spalić a „światło” brać ze spalania węgla niż z czystej technologii… a potem płaczą, że nie mają czym oddychać, że smog… oj ciemnioczki, ciemnioczki…

  5. prof. jurkiewicz pisze o szkodliwosci wiatrakow mozna znależć w internecie -infradzwieki tak jak promieniowanie rozwala bezbolesnie organy czlowieka prof. szczegołowo wyjaśnia jak b. szkodliwe sa wiatraki!wystarcz odrobina wysiłku by się przekonać co to za ,dobro”

    • miłej lektury kolego z zaściankowej wsi:

      Pojęcie infradźwięków

      Infradźwięki to z fizycznego punktu widzenia wszystkie dźwięki poniżej progu słyszalności, tj. 20 Hz. Jest to trochę nieścisłe twierdzenie, gdyż przy dostatecznie wysokich poziomach ciśnienia akustycznego infradźwięki odbierane są przez ucho i układ przedsionkowy. W niektórych opracowaniach za górną granicę infradźwięków przyjęto 16 Hz. Ostatecznie ta rozbieżność została uporządkowana poprzez wprowadzenie odpowiednich norm:

      według nieaktualnej już polskiej normy PN-86/N-01338:1986 infradźwiękami nazywano dźwięki lub hałas, którego widmo częstotliwościowe zawarte jest w zakresie od 2 Hz do 16 Hz, w nowelizacji PN-Z-01338:2010 określono zakres hałasu infradźwiękowego dla dźwięków z przedziału od 1 Hz do 20 Hz
      według ISO 7196 infradźwiękami nazywamy dźwięki lub hałas, którego widmo częstotliwościowe zawarte jest w zakresie od 1 Hz do 20 Hz.

      Zgodnie z normą PN-86/N-01338, w odniesieniu do infradźwięków sztucznego pochodzenia, wprowadzono pojęcie hałasu infradźwiękowego oraz hałasu niskoczęstotliwościowego.
      Charakterystyka

      Infradźwięki mają bardzo dużą długość fali – powyżej 17 m, przez to słabo tłumione mogą rozchodzić się na znaczne odległości. Drugim problemem jest ich słabe tłumienie poprzez ekrany akustyczne.
      Źródła infradźwięków
      Naturalne

      Naturalne źródła infradźwięków (z przedziału 0,01÷20 Hz[1]) to:

      bolidy[2],
      duże wodospady,
      fale morskie[3][4]
      lawiny[2],
      silny wiatr,
      pioruny[5]
      tornada[1],
      trzęsienia ziemi (fale sejsmiczne)[2],
      wulkany[2]
      zorza polarna[1],
      niektóre gatunki zwierząt (np.: słonie, żyrafowate, hipopotamy, wieloryby i aligatory)[1],
      pękający lodowiec.

      Antropogeniczne

      Sztuczne (wytworzone przez ludzi) źródła infradźwięków to:

      ciężkie pojazdy samochodowe,
      drgania mostów,
      eksplozje,
      wybuchy atomowe i termojądrowe,
      głośniki[6]
      odrzutowce i śmigłowce,
      silniki rakietowe,
      sprężarki tłokowe, pompy próżniowe i gazowe, turbodmuchawy, elektrownie wiatrowe, wentylatory przemysłowe, młoty kuźnicze,
      wieże wiertnicze,
      rurociągi,
      urządzenia chłodzące i ogrzewające powietrze (np.: klimatyzatory i lodówki),
      broń akustyczna.

      Oddziaływanie

      Badania nad oddziaływaniem infradźwięków są prowadzone głównie na zwierzętach, z tego względu nie został dokładnie poznany wpływ infradźwięków na człowieka. Wiadomo, że powodują one u ludzi wrażenia słuchowe i pozasłuchowe. Odbierane są przez narząd słuchu, proprioreceptory i mechanoreceptory.

      Wiele opracowań wskazuje, że przy narażeniu na wysokie poziomy infradźwięków mogą wystąpić: poczucie ucisku w uszach, dyskomfortu, nadmiernego zmęczenia, senności oraz zaburzenia sprawności psychomotorycznej i funkcji fizjologicznych, a nawet apatii i depresji. Badania prowadzone na zwierzętach wykazały, że infradźwięki o bardzo dużym natężeniu mogą doprowadzić do poważnego uszkodzenia struktur ucha. Jednak nie ma wiarygodnych badań wskazujących na szkodliwość występujących w życiu codziennym źródeł infradźwięków. Dopiero narażanie na bardzo wysoki poziom takiego typu hałasu może być niebezpieczne dla zdrowia. Wyniki dotychczasowych badań w tym zakresie są niejednoznaczne, a wrażliwość poszczególnych osób na ekspozycję infradźwiękową jest bardzo zróżnicowana[1].

      • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki, a mąż starej Pierdółkowej

        No, nareszcie jakiś rzeczowy komentarz – Najuprzejmiej dziękuję za szerokie zapoznanie z tematem. Pozdrawiam.

      • Wniosek z tego prosty, że turbiny wytwarzają szkodliwe infradzwięki. O szkodliwym wpływie i skutkach jakie ze sobą niosą, dowiemy się za kilkanaście lat. Podobnie było z eternitem. Trwały i tani a okazał się śmiercionośny.

  6. Oj ciemnioki ciemnioki.niemiec stawia wiatraki w górach,norweg na morzu a polak pół kilometra od zabudowań….i to jest sens i logika?mają rację że protestują,władza dba tylko o swoje interesy,zapomnieli że są dla ludzi i przez nich zostali wybrani…

    • Pojedź sobie na zachód i popatrz gdzie niemiec stawia wiatraczki… Masz rację… Na północy niemiec oraz w centrum są wysokie góry… o ironio…

  7. Byłem kiedyś przy takiej dużej turbinie, nawet jak by mi płacili nie mieszkał bym przy niej.

  8. nie udało się Mariusch

  9. Tor przeszkadzał, wiatraki też ale trucizny reklamowane przez przemysł farmaceutyczny i szkodliwe szczepionki opłacane z naszych podatków to nie przeszkadzają. Ciemnota i manipulacja króluje w Polsce. Podejście że ja nie mam to i ktoś nie będzie miłą do niczego nas nie doprowadzi. Szkoda że mentalność Polaków jest taka żeby tylko innym zepsuć i przeszkadzać. Za drobną łapówkę jesteśmy w stanie sprzeniewierzyć wszystko. Jest dokładnie jak za komuny tylko stawki i szkody są większe. Na Lubelszczyźnie nie da się uczciwie prowadzić interesów bo po pierwsze nie pozwolą ci a jak już wywalczysz to ci będą kłaść kłody pod nogi żebyś zamkną interes. Żenad i tyle.

  10. Jestem kierowcą zawodowym i często mijam te wiatraki, kiedyś z ciekawości zatrzymałem się obok gdy wiał silny wiatr I jeden z nich pracował.
    I wiecie co było słychać?
    Nic, wiatr „uderzający” w uszy, a sama praca turbin bezgłośna.
    Wniosek…. brak słów.

    • Pan Sołtys z Miasta Inspiracji k/Świdnika

      W ubiegłym roku wypadło mi podróżować (zawodowo) po Szkocji.
      Na wybrzeżu Morza Północnego farm wiatrakowych istne zatrzęsienie, wśrór wiatraków uprawne pola i pastwiska z mnóstwem zwierząt (krowy, konie, owce).
      Nigdzie nie widziałem jakiś przyrodniczych anomalii typu: zmutowanych zbóż, krów dających czerwone mleko, ponad miarę kopiących się koni, czy większych baranów niż w Polsce.
      Ale Polak potrafi – przyje…bać się do wszystkiego i wszystkich.

      • Po twoich komentarzach, jednak widać szkodliwy wpływ turbin na umysł człowieka. Byłeś tam przez chwilę a skutki opłakane

Z kraju