690 680 960

W naczepie nie miał tarczy i klocków hamulcowych. Po naprawie będzie mógł jechać dalej (zdjęcia)

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie w kontrolowanej naczepie ujawnili brak tarczy i klocków hamulcowych. Na szczęście pojazd nie pojechał dalej, czeka go naprawa.

Wczoraj na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Woroniec inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą należący do rosyjskiego przewoźnika. Pojazd przewoził ponad 13 ton ładunku, a więc masa całkowita zespołu pojazdów wynosiła około 28 ton.

Jak się okazało podczas kontroli, na pierwszej osi z prawej strony naczepy brak było tarczy hamulcowej i klocków hamulcowych. Sytuacja taka nie powinna mieć miejsc, gdyż nie była to awaria, która nastąpiła w trasie, lecz celowe i świadome działanie przewoźnika dopuszczającego pojazd do ruchu. Co więcej, pojazd już wracał z Czech do Rosji po wcześniejszym przewozie wykonanym w odwrotnym kierunku.

Sytuacja ta spowodowała zakwalifikowanie ujawnionej usterki do kategorii usterek niebezpiecznych. WITD w Lublinie wszczęło wobec przewoźnika postępowanie administracyjne w związku ze stwierdzonym naruszeniem polegającym na wykonywaniu przewozu drogowego pojazdem posiadającym usterki układu hamulcowego zakwalifikowane, jako niebezpieczne, za co zgodnie z taryfikatorem grozi kara pieniężna w kwocie 2000 złotych.

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy. Zakazali ruchu pojazdu do czasu dokonania naprawy układu hamulcowego, a pojazd usunięto na wyznaczony parking.

(fot. WITD)

5 komentarzy

  1. Zza Buga tak majo , byle jak aby jechać . Inny świat

  2. Ja nie mam takiego problemu bo samochód mój cały jest z klocków.

  3. I zapindalają przez centrum Lublina bo wiedzą że na obwodnicy patrol krokodylków. 🚔🚚🚛🚙🚘🚛🛵🛴🚲

  4. A u polskich przewoźników myślicie, że jest inaczej? W starszych zestawach przynajmniej jedno koło w naczepie nie hamuje…

  5. To samo o Polskich prywaciarzy i firm niewiele odstępują od wschodnich przyjaciól sam wiem z doświadczenia

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…