Sobota, 27 kwietnia 202427/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie trwają wakacyjne remonty ulic i chodników (zdjęcia)

Na ulicach Lublina trwają remonty nawierzchni jezdni i chodników. Przez okres wakacji prace drogowe zaplanowano łącznie w około 30 lokalizacjach, a ich koszt wyniesie ponad 5 mln zł.

– Letnie miesiące, z uwagi na mniejszy ruch samochodowy, sprzyjają realizacji prac drogowych. Sukcesywna odnowa infrastrukturalny wpływa na komfort jazdy oraz zwiększa bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców. Dlatego co roku, w okresie wakacyjnym, staramy się wykonywać remonty oraz naprawy jezdni i chodników. Część zadań realizujemy wspólnie i w porozumieniu z przedstawicielami Rad Dzielnic w ramach projektu Plan dla Dzielnic i ze środków rezerwy celowej, a część zgodnie z przyjętym planem remontów na drugie półrocze – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Nowa nawierzchnia

Od początku wakacji nawierzchnie bitumiczne położono już na ulicach: Goździkowej, Biskupińskiej, Słupian, Krwawicza i Piątkowskiego oraz sięgaczu ul. Wyżynnej. W ostatnim czasie zakończyły się też prace na ul. Niepodległości. Tam drogowcy naprawili asfaltową nawierzchnię zatok parkingowych i przystankowych komunikacji miejskiej oraz częściowo samej jezdni. Nowy asfalt pojawił się na powierzchni ok. 3300 mkw.

Planowana jest kontynuacja prac na dalszym odcinku ul. Niepodległości, poprzez naprawy cząstkowe największych uszkodzeń. Z kolei na ul. Skalistej wymieniono chodniki oraz nawierzchnię jezdni. Naprawiono także sięgacz ul. Wapiennej, na odcinku od głównego ciągu ulicy do rzeki Bystrzycy.

Aktualne prace

Aktualnie drogowcy pracują na ul. 1 Maja. Tam na odcinku od Pl. Bychawskiego do ul. Kościelnej trwa remont chodników. Remont ciągów pieszych zaplanowano też w ul. Grażyny (od posesji 25 do 27) oraz ul. Wileńskiej (od numeru 13 do 9), z kolei w ul. Chrobrego w kierunku Głębokiej zostaną odnowione schody. Finalizowane są również prace na ul. Wrocławskiej, gdzie wymienione zostaną chodniki oraz nawierzchnia jezdni.

Dodatkowo w trakcie realizacji jest remont ul. Jagiełły, na odcinku od ul. Doświadczalnej do posesji Jagiełły 16 oraz parkingów przy ul. Biedronki. Remontowany jest również osiedlowy odcinek ul. Łęczyńskiej za kwotę ponad 1 mln zł. Drogowcy kładą też nawierzchnię bitumiczną na ul. Węglinek, odcinku ul. Sekutowicza (łącznik do ul. Bielskiego), ul. Stary Gaj oraz sięgaczu ul. Firlejowskiej.

Planowane remonty i naprawy

W najbliższych tygodniach planowane jest także rozpoczęcie prac przy:
– ułożeniu nawierzchni bitumicznej na ul. Mineralnej, ul. Skrytej, na parkingu przy ul. Harnasie 10 oraz odcinku ul. Dereniowej,
– naprawie chodnika w ul. Glinianej (na odcinku ul. Letniej do ul. Słonecznej, po stronie posesji parzystych),
– budowie chodnika przy ul. Sowińskiego (od ul. Zachodniej do ul. Nowomiejskiej),
– naprawie ciągu pieszego w ul. Pogodnej poprzez ułożenie warstwy z betonu asfaltowego (na odcinku od posesji nr 24 do 32)
– naprawie nawierzchni ul. Sempołowskiej,
– remoncie chodnika przy ul. Szwajcarskiej (na odcinku od ul. Paderewskiego do budynku ul. Szwajcarska 5).

Miasto podpisało także umowę na remont ul. Laskowej. Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji, a realizacja prac planowana jest na przełomie lipca i sierpnia.

Po okresie wakacyjnym planowana jest dalsza część prac, m.in. remont fragmentu ul. Kasprowicza oraz remonty odcinków chodników na ulicach: Diamentowej, Kosmonautów i Elektrycznej, Dzieci Zamojszczyzny, Grażyny, Ćwiklińskiej. Planowany jest również remont schodów przy ul. Kosmowskiej oraz chodnika i schodów przy ul. Szwajcarskiej 5 i ul. Harnasie.

W Lublinie trwają wakacyjne remonty ulic i chodników (zdjęcia)

fot. UM Lublin

 

W Lublinie trwają wakacyjne remonty ulic i chodników (zdjęcia)

fot. UM Lublin

 

W Lublinie trwają wakacyjne remonty ulic i chodników (zdjęcia)

fot. UM Lublin

21 komentarzy

  1. Dobrze, że wykonano nawierzchnię i wjazd oraz przystanek komunikacji miejskiej (Gęsia II) do Centrum Handlowego przy ulicy Jana Pawła II, ale tylko w jedną stronę (kierunek Al. Kraśnicka).
    Bardzo źle, że nie wykonano przystanku dla komunikacji miejskiej w kierunku do miasta.
    Ktoś nie pomyślał o mieszkańcach osiedla, którzy jeżdżą także do centrum Lublina.
    Przystanek Gęsia – Roztocze – oddalony jest ok. 850 metrów, do przystanku przy Gęsiej I mamy 450-500 metrów. Przystanek w połowie tej trasy jest konieczny. Mieszkańcy osiedla Węglinek z ulic: Koralowej, Cyrkoniowej, Gęsiej, Berylowej – są zaskoczeni nie wykonaniem takiego przystanku w stronę miasta.
    Jak dowiedzieliśmy się w Zarządzie Transportu Miejskiego, przystanki według normy muszą być oddalone od siebie o 300-350 metrów. Jeżeli nie wykonano standardowego przystanku, to można wykonać przystanek NA ŻĄDANIE, takie jakie są na terenie miasta. Czy to jest takie trudne?

Dodaj komentarz

Z kraju