Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Uwierzyła „niemieckiemu żołnierzowi” z Internetu. Straciła pieniądze

Mieszkanka powiatu tomaszowskiego padała ofiarą oszusta podającego się za niemieckiego żołnierza. 55-latka uwierzyła we wspólną przyszłość ze znajomym z Internetu i przekazała rozmówcy prawie 22 tys. złotych, na poczet opłat celnych za przesyłkę z gotówką.

Po raz kolejny do tomaszowskiej komendy policji zgłosiła się kobieta, oszukana metodą „na żołnierza”. Tym razem ofiarą oszustów padła 55-letnia kobieta.

Z jej relacji wynika, że poznała osobę podająca się za niemieckiego żołnierza. Rozmówca wysłała kobiecie zaproszenia do grona znajomych. 55-latka zaproszenie przyjęła i korespondowała z rzekomym żołnierzem ponad miesiąc. Po zdobyciu zaufania 55-latki i zapewnieniach o wspólnej przyszłości, oszust poprosił kobietę o przechowanie pewnej sumy pieniędzy.

– „Żołnierz” miał otrzymać dużą nagrodę finansową za udział w działaniach wojennych w Syrii, gdzie aktualnie przebywał. 55-latka zgodziła się i zgodnie z dalszymi poleceniami, przelała określone kwoty pieniędzy na wskazane przez oszusta konto. Przelewy miały umożliwić transport paczki z gotówką, która została wstrzymana w urzędzie celnym. Zapewnienia wydawały się na tyle wiarygodne, że kobieta dokonała kilku przelewów, na prawie 22 tys. zł. Jak się okazało, przelane środki nie były wystarczające, kobieta nadal dostawała wiadomości o potrzebie dalszych wpłat. Dopiero wówczas postanowiła opowiedzieć o wszystkim swojej rodzinie. Razem doszli do wniosku, że prawdopodobnie padła ofiarą oszustwa – relacjonuje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej Policji.

Mundurowi ustalają szczegółowe okoliczności oszustwa i apelują o ostrożność w nawiązywaniu znajomości przez Internet. Pamiętajmy, że w wirtualnym świecie łatwo jest stworzyć postać, która w rzeczywistości nie istnieje.

24 komentarze

 1. Jeszcze trochę to rosyjskiemu żołnierzowi będą wierzyć.

 2. W lubelskim wiele takich przypadków, ludzie tak dają się łatwo oszukiwać. Nie dziwę się, że pis ma tutaj ogromne poparcie.

 3. I ona ma prawa wyborcze , ja pierd…

 4. Gdyby posłuchała utworu „e mail” Magdy Umer i Andrzeja Poniedzielskiego, nie przyszedłby jej do głowy taki pomysł.

 5. No i po co było oglądać kampanię ryżego i jego hasła o kochanych niemcach .

 6. Niemcom nigdy nie można wierzyć, Pani nie zna historii…

 7. Dziadek ze Slamsowa

  Jakby toto umiało samodzielnie myśleć to wiedziałoby kto wróg, kto przyjaciel, a kto „brat”.
  A z innej strony patrząc: jak babę zaswędzi, to resztki rozsądku znikają.

 8. Kolejna staruszka dała się nabrać. Tym razem jakiemuś oberfeldweblowi?????

 9. Tyle lat po wojnie i zawierzyła niemieckiemu żołnierzowi. ?

 10. No i dobrze zrobiła teraz da rosyjskiemu żołnierzowi ją wy…..ą z pieniędzy i będzie goła i wesoła.

Dodaj komentarz

Z kraju