Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

To bardzo częste zachowanie kierowców na tym rondzie. Przejazd na czerwonym (wideo)

Od Czytelnika otrzymaliśmy nagranie z ronda im. Dmowskiego w Lublinie, na którym widać kierowcę przejeżdżającego na czerwonym świetle. Niestety w tym miejscu to częsty widok.

13 komentarzy

 1. Tutaj sytuacja poważna i frajerski manewr kierowcy. A równie często każdy kto stoi na wysokości sygnalizatora zawsze wyjeżdża na czerwonym, zajeżdżając drogę tym, którzy mają juz zielone z innej strony. A jadąc od Lubartowskiej na wczesnym zielonym trzeba przepuszczać pojazdy jadące lewym pasem z Unii Lubelskiej. Trzeba po prostu powolutku i ostrożnie jeździć po rondzie, myśląc tażke za innych. Mimo wszystko to rondo to i tak przy rondzie obok (przy Ruskiej i Lwowskiej) zapewnia łatwy przejazd.

 2. Skrzyżowanie Lipowa-Narutowicza wjazd na czerwonym z każdej strony to standard.Szczególnie od śródmieścia i Piłsudskiego w lewo, blokując jadących Lipową w dół.

 3. W Polsce przy drogach jest tyle przeróżnych znaków i sygnałów, że kierowcy zaczęli traktować je jako sugestię lub zwyczajnie je ignorują.

 4. Monitoring na rondzie jest? To go urzędnicy używajcie. Jak rozejdzie się wieść, że każdy raz jest karany na podstawie utrwalonego wykroczenia
  – włączy się samokontrola u kierowców. Z natury kierowczynie i kierowcy posiadają przekonanie „..a tym razem uda się”. Nieuchronność kary włącza myślenie, bezkarność rozzuchwala. Kapiszci analitycy z ruch drogowego?

  • Dokładnie – kilkanaście zdarzeń wysłać na milicję i zaraz wieść się rozniesie. I nie chodzi tu o kasę. Za przejazd na czerwonym świetle jest 15 punktów. A one przedawniają się po dwóch latach

 5. Na wszystkich rondach jest to samo. Proszę rząd o montowanie rejestratorów przejazdu na czerwonym, będzie kasa na wiele rzeczy.

 6. Specjalistom jestem

  Głęboka-Narutowicza – trolejbusy notorycznie jeżdżą na czerwonym.

 7. Przejechał bezpiecznie, znaczy da się, i o co ten raban, jak zwykle z igły widły hehehehe

 8. Wymuszenia pierwszeństwa szczególnie przy przejeździe z wyświetlanym czerwonym światłem na sygnalizatorze to lubelska specjalność -wracając z pracy do domu przejeżdżając przez cztery ronda, co najmniej kilka pojazdów popełnia to wykroczenie -rejestrować i karać to najlepsza metoda na tych cwaniaków

 9. Powinno się zlikwidować sygnalizację na rondach. Wtedy ruch będzie płynny Ale widocznie lepiej jest „zamulić” miasto i walić mandaty za przejazd na czerwonym.

 10. Nie od czytelnika ,tylko od konfidenta ,społeczniaka typowego polaczka który zakompleksiony w swoim 12 letnim Fordzie chce zaistnieć !!! Wstydzę się ,że jestem częścią tego spodlonego społeczeństwa.

Wiadomości z info112