Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

To bardzo częste zachowanie kierowców na tym rondzie. Przejazd na czerwonym (wideo)

Od Czytelnika otrzymaliśmy nagranie z ronda im. Dmowskiego w Lublinie, na którym widać kierowcę przejeżdżającego na czerwonym świetle. Niestety w tym miejscu to częsty widok.

Do sytuacji drogowej doszło w piątek na rondzie im. Dmowskiego w Lublinie. Jak widać na nagraniu, kierowca małego, dostawczego pojazdu, jadąc od strony ul. Lubartowskiej przejechał na czerwonym świetle.

Przy panujących wczoraj trudnych warunkach do jazdy nie było to rozsądne zachowanie na drodze, a przede wszystkim stwarzające zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

W ciągu ostatnich lat na portalu opisywaliśmy wypadki i kolizje w tym miejscu, do których przyczynili się kierowcy ignorujący wskazania sygnalizacji świetlnej. Niektóre z nich zakończyły się poważnymi obrażeniami ciała dla uczestników. Publikujemy nagranie ku przestrodze!

(fot. wideo nadesłane)

13 komentarzy

  1. Onufry z Czereśni

    Ciekawe ilu wybitnych kierowców umie jeździć po „rondzie” jak są światła wyłączone?? W praktyce wygląda tak, że zaraz po wyłączeniu świateł są pierwsze stłuczki. Więc panowie i panie zamiast udzielać się co rząd powinien zrobić i jak ma karać kierowców, proszę samemu soe do uczyć przepisów i wybrać się na płytę poślizgową, aby przy najmniejszych opadach śniegu nie jeździć po 30 km/h.

  2. Pytanie retoryczne… czy odsnieżarki są uprzeliwijowane do wjazdu na czerwonym?. Ostatnio wiele razy widziałem takie akcje.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo