Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ta niepozorna kamera ma zrobić porządek na Starym Mieście. Mandaty mają być wystawiane automatycznie (zdjęcia)

Za wjazd samochodem na teren Starego Miasta grozi mandat karny w kwocie do 500 zł i 8 punktów karnych. Jednak wielu kierowców nic sobie z tego nie robi. Niebawem każde auto nieposiadające zezwolenia zostanie zarejestrowane a kierująca nim osoba ukarana.

31 komentarzy

 1. Niewolnictwo według peło.

  • za miskę ryżu?

  • O boniu jaki się znalazł zniewolony, bo powinno się zezwolić rozjeżdżać starówkę, trawniki i itp. to nie będzie zniewolenia.

  • Za każdym razem, kiedy chce się uszczelnić jakieś przepisy zaczyna się jazgotanie kombinatorów. Taka polska natura. „Co, mi zabronią?!”

   • Jedynym rozwiązaniem byłyby szlabany, zresztą początkowo taki był pomysł kilka lat temu. Do tego jak ktoś już zauważył dostawy zamiast być o określonych godzinach mam wrażenie, że są przez cały dzień plus taksówki również miał ktoś rację pędzą i przepychają przechodniów niczym by to oni mieli pierwszeństwo w tym miejscu. Takiej kamerze jak i fotoradarom jestem całkowicie przeciwny słowa mówione, że ma to powstrzymać wiezdzajacych czy spowolnic kierowców(mowa o fotoradarach) można wpisać między bajki to tylko maszynki do zarabiania kasy, gdyby rządzącym zależało na bezpieczeństwie robiliby odcinkowe pomiary prędkości a w tym przypadku postawili by szlabany tak to tylko ma być kasa trzepana.

 2. A co z dostawami, realizowanymi przez firmy zewnętrzne? Bo teraz dostawy mają wolny wjazd w określonych godzinach. Po uruchomieniu systemu będą mandaty czy trzeba będzie zgłosić wszystkie auta, które mogą tam w przyszłości realizować dostawę? Czy może w godzinach dostaw system będzie wyłączony?

 3. wystarczy zakryć blaszki i trochę szyby

 4. Jak można wystawić mandat automatycznie nie znając sprawcy?

  • Jeszcze nie można, ale już niebawem… Twój samochód, twój mandat – rząd wraca do pomysłu. Także mandat z automatu dla właściciela auta. A ten niech się już z kierowcą rozlicza.

   • Ja mam Ukraińca za współwłaściciela, więc zawsze mówię że to on jechał. Niech piszą do niego może się wstawi na wyjaśnienie sprawy.

 5. Mendy nawet komentarza nie opublikują.

 6. Hehe, ciekawe jak dostawy do firm które próbują tam prowadzić biznes.

 7. Będą wjeżdżać ulicę wcześniej przed sklepem piekarniczym pod prąd jak to robią nawet policjanci chcący zakupić świeże pieczywo .

  • Przeczytaj dokładnie, szczególnie drugą część. ,,W jego skład wchodzą dwie specjalne kamery, których zadaniem będzie rejestrowanie samochodów wjeżdżających oraz wyjeżdżających ze Starego Miasta. Pierwsza z nich zlokalizowana jest na kamienicy przy ul. Lubartowskiej, druga na ul. Olejnej. Zadaniem tej drugiej będzie rejestracja aut, których kierowcy chcieliby uniknąć zarejestrowania przez pierwszą z nich i wjechać na Stare Miasto pod prąd”

 8. A co z konstytucyjną równością obywateli wobec prawa? Dlaczego karakan może wbijać na Wawel z całą kolumną?

 9. kamera z dotacji miernoty garnka oszusta z fundacji

 10. Niech redakcja zapyta co z zaopatrzeniem. Ktoś pomyślał o tym w Urzędzie Miasta? System ma porównywać tablice z bazą identyfikatorów, a zaopatrzenie zgodnie z regulaminem, nie musi mieć identyfikatora. Obudzą się jak dostawcy zaczną dostawać mandaty? Czy liczą na dodatkowy zarobek, a jak ktoś straci prawo jazdy to umyją ręce?

  • dostawców może to w końcu zmusi do przestrzegania godzin w których wolno im wjeżdzać bo z tym jest ogromny problem tez i na deptaku

Z kraju

Polityka i społeczeństwo