Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika: „Kierowca był na tyle leniwy, że nie chciało mu się odśnieżyć szyby”

Nasz Czytelnik zwrócił uwagę na jednego z kierowców poruszających się ul. Filaretów. Mężczyzna miał nieodśnieżoną szybę czołową, postanowił więc zwrócić mu uwagę, że takie zachowanie to bezmyślność.

44 komentarze

 1. zimowy „czołgista” winien dostać mandat w oparciu o tę fotkę !!!!

  • Mandat to się dostaje gdy się krzywo zaparkuje, najedzie na linię ciągłą lub wjedzie rowerem na chodnik. Za takie działanie, tj. z premedytację, to powinna być sprawa w sądzie i wieloletnie pozbawienie uprawnień. O grzywnie nawet nie wspominam.

  • Głupek pospolity.
   Zapewne nie rozumie w ogóle o co chodzi.

 2. W Szwajcarii za niedbale oczyszczoną szybę jest sprawa w sądzie, zakaz prowadzenia pojazdow i dotkliwa kara finansowa. Za niedbale a nie tak jak tutaj w ogole. Lufcik sobie zrobił jak czołgista.

  • Połowa drogowych ekscesów, za które w Polsce ich sprawcom grozi śmiesznej wysokości mandat, w cywilizowanym kraju skończyłoby się oczekiwaniem w kajdankach w areszcie na rozprawę, na której zapadłby wyrok o wieloletnim pozbawieniu uprawnień i grzywnie idącej w dziesiątki tysięcy złotych.

 3. na zdjeciu jest seat nie volkswagen

 4. „Kierowcy, którzy stosują się do przepisów muszą liczyć z mandatem w wysokości do 500 zł.” A ci co się nie stosują nic nie płacą? I należy dopisać, że na razie nie dotyczy członków i zwolenników PISu.
  PS. Z przytoczonych przepisów nie wynika, że nieodśnieżenie szyby po stronie pasażera jest karalne. Przecież kierowca ma „dostateczne pole widzenia”. Ja bym poszedł do sądu bo to jest bardzo nieprecyzyjne określenie i pozostawia bardzo duże pole dla interpretacji i inteligencji „funkcjonariusza”.

  • Jest jeszcze inny przepis mówiący o tym, że współczynnik przepuszczalności światła w przednich i przednich bocznych szybach, nie może być mniejszy niż 70 %. Mówi o tym § 8 ust. 5 rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.
   Między innymi dlatego policja zabierze Ci dowód jeśli masz zbyt przyciemnione szyby przednie boczne. Warto znać całość przepisów, nie tylko wyrywkowo i wyrwane z kontekstu.
   Pozdrawiam

  • Jestem przekonany, że zdecydowana większość sędziów, biegłych, ekspertów uzna, że pokrycie śniegiem/lodem/skroploną parą wodną nawet 5-10% szyby przedniej to już jest poruszanie się pojazdem, bez dostatecznego pola widzenia.

  • Zamaluj 50% przedniej (albo nawet przedniej bocznej) szyby farbą i udaj się na przegląd techniczny. Zakładam się z Tobą 100 do 1, że pojazd przeglądu nie przejdzie.

 5. A co tego czytelnika który zwrócił uwagę obchodzi jaka on miał szybę ? Niech się swoimi szybami zajmie. Widocznie ten kierowca widział i mu śnieg nie przeszkadzał. Gdyby coś się stało to by odpowiedział za swoje i tyle. Nie twoje to się nie wpier…..j !!!

  • Zwrocil mu uwage, że jest tumanem drogowym i zagraza bezpieczenstwu normalnych ludzi. Ja bym zrobil zdjecie i zadzwonil na 112 jadac za typkiem az do przyjazdu policji.

  • Idąc tym tokiem rozumowania, należałoby też dać spokój drogowym moczymordom – niech jeżdżą nawaleni w sztok, widocznie upojenie alkoholowe im nie przeszkadza w prowadzeniu pojazdów. Jak coś się stanie to odpowiedzą za to i tyle.

  • Obchodzi, bo jak zrobi komuś lub sobie krzywdę, to leczenie/naprawa będzie z naszych podatków/składek.

  • Odpowiedziałby tylko „iluzorycznie”. Dostałby co najwyżej zawiasy, czyli nie poniósł by kary, bo ta byłaby zawieszona. Koszty: wypadku, tj. leczenia, rehabilitacji, odszkodowania dla pokrzywdzonych, renty, uszkodzonego mienia pokryło by: NFZ, ZUS (czyli pośrednio podatnicy) oraz ubezpieczyciel OC (czyli pośrednio wszyscy płacący składki OC).

 6. Czytelnik społecznik chyba zatęsknił za czasami kiedy ORMO pilnowało ładu i porządku. Obywatelu, pozwólcie, dlaczego szyba nie odśnieżona? Przepisów nie znacie?

 7. ranga zagrożenia?

  Za takie przewinienie grozi mandat „do” 500 zl ….
  …ale już za brak kagańca (czyt. brundej szmaty na pysku) grozi 1000 zl (tj. BEZPRAWNIE – sądy masowo uchylają).

  Widzicie, poziom idiotyzmu i szwindlu jaki koszermafia wymusza??

 8. Luki86, Chłopok na pewno bedziesz taki wyrozumiały jak kierowca z nieodśnieżoną szybą wjedzie na ciebie gdy będziesz przechodził przez jezdnię, albo zmieniał pas ruchu.
  Pewnie nie zauważyłeś że typ nawet nie włączył wycieraczki, żeby przegarnąć śnieg, bo była dla niego cenniejsza niż bezpieczeństwo innych

 9. Jak było ORMO był większy porządek,ale rocznik 86 o tym nie może wiedzieć więc nie powinien zabierać głosu.

 10. Jarosław Kaczyński

  Rejestracja Radomska. Powszechnie wiadomo, że z Radomia wyjedziesz, ale mentalność Radomia zostaje