Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika: „Kierowca był na tyle leniwy, że nie chciało mu się odśnieżyć szyby”

Nasz Czytelnik zwrócił uwagę na jednego z kierowców poruszających się ul. Filaretów. Mężczyzna miał nieodśnieżoną szybę czołową, postanowił więc zwrócić mu uwagę, że takie zachowanie to bezmyślność.

Każdej zimy obserwując drogi regionu można zauważyć kierowców zapominających, że odśnieżanie auta to ich obowiązek. Jazda z warstwą śniegu na dachu, czy z szybami pokrytymi lodem zagraża nie tylko samym kierującym i pasażerom takich pojazdów, ale także innym kierowcom i pieszym. Warstwa lodu na szybach ogranicza widoczność, natomiast spadający śnieg w wyniku poruszania się pojazdu z kolei utrudnia jazdę kierowcom jadącym za nami.

Na takiego kierowcę zwrócił uwagę dzisiaj rano nasz Czytelnik. Jak pisze w mailu przesłanym do redakcji, kierowca seata był na tyle leniwy, że nie chciało mu się odśnieżyć całej szyby.

– Pan był strasznie oburzony, gdy zwróciłem mu uwagę stojąc na światłach, ale mimo to nie oczyścił szyby nawet wycieraczką – wyjaśnia Czytelnik.

Poruszając się autem, kierowca zawsze musi mieć zapewnione dostateczne pole widzenia. Bądźmy odpowiedzialni za nas i za innych użytkowników dróg i poświęćmy te kilka minut na dokładne odśnieżenie naszych samochodów.

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym, pojazd uczestniczący w ruchu drogowym ma być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę. Używanie pojazdu w ruchu ma również zapewniać dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowanie, hamowania, sygnalizacji i świetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu. Kierowcy, którzy nie stosują się do przepisów muszą liczyć z mandatem w wysokości do 500 zł.

(fot. nadesłane)

44 komentarze

 1. Kiedyś u mnie na osiedlu trafił się taki ananas. Odśnieżył kawałek szyby i ruszył. Daleko nie zajechał, zaczepił prawą stroną o latarnie której nie zauważył.

 2. Jest zdjęcie ,wysyłasz na odpowiedni mail i oni się tym zajmują

 3. nie będę skrobał całej szyby to nie ma sensu jak zacznę jechać wszystko się roztopi . Po drugie skrobanie rysuje szybę i potem latem jest gorsza widoczność a najgorzej mieć porysowaną w nocy. Po trzecie do k. nędzy : to nie jest Szwajcaria. Po czwarte widoczność jest dobra i w małym okienku , w wojsku byłem kierowcą skota i tam była maleńka szybka 16cm x 8cm a zasuwałem 80 na godzinę. Po piąte żaden gostek nie będzie mi tu mówił jak ma wyglądać szyba w moim volkswagenie , niech dziękuje że miałem dobry humor i nie dostał w dziób !

  • To ciesz się, że mnie tam nie było zamiast tego gościa co Ci uwagę zwrócił. Ja bym miał młotek w ręku i poprawiłbym Ci widoczność z przodu pojazdu. A jak byś coś burczał, to i we łbie bym Ci też rozjaśnił, żebyś baranie zaczął myśleć trochę o bezpieczeństwie innych użytkowników drogi.

   • Za użycie młotka 3 miesiące aresztu.

    • Za spowodowanie wypadku pojazdem może być 8 lat. Więc, altruistycznie patrząc, to lepiej jest pójść siedzieć nawet 3 miesiące, lecz poprzez użycie młotka, uratować życie czy zdrowie potencjalnej ofierze takiego wypadku, a samego sprawcę przez wieloletnim więzieniem.
     Ja wolałbym, żeby mi ktoś wybił nawet wszystkie szyby w pojeździe, niż miałbym kogoś zabić samochodem.

  • jak tylko trafisz na mnie to telefon na 112 i jade za Tobą az do przyjazdu policji. wtedy taki gostek da Ci poradę za 500 zł 🙂

  • niby można się domyślić, że to taka forma sarkastycznego żartu, ale inteligencji na twarzy przez światłowód nie widać. więc śmiało można cię wziąć za kretyna.

  • Ponoć ironia jest domeną ludzi inteligentnych, ale na tym forum jak widać ludzie słabo to odczytują.

  • niejestemcebulakiem

   przecież gość drze łacha, ludzie, na litość boską

 4. to był kierowca czolga i mu wystarczy

 5. Osobnik odznaczał się niską inteligencją i nic nie zrobisz, zgonie z prawem ma takie same prawa jak reszta społeczeństwa. Proboszcz na wsi i główny nurt Pisowski wmawiają im że są lepszym sortem. Będzie gorzej.

 6. Oskarze Blaszko , gorzej to już było jak rządziło twoje plugawe PO więc już zamilcz ….a poza tym to jeśli chodzi o kierowców dzbanów to tu raczej rozgraniczenia na partie nie ma …..

 7. Moi mili, nie kłóćcie się, lepiej dajcie ofiarę dla mnie to zaraz wam będzie lepiej a ja pomodlę się o to by już snieg nie padał i nie zasypywał szyb.

  Jeśli to nie problem, to nie wpłacajcie mniej niż 100zł, ciężko mi później te drobniaki liczyć.

 8. Skoro nie reagował na zwrócenie uwagi i jeszcze sapał trzeba było powiadomić odpowiednie służby. Odśnieżyli by mu za jakieś 300 Pln.

 9. Szeryf społeczniak i frustrat.

Z kraju