Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Strażak z naszego regionu po siedmiu latach wrócił do służby. Został zastępcą komendanta głównego PSP (zdjęcia)

Były Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie w 2016 roku odszedł na emeryturę nie zgadzając się na odsunięcie na inne stanowisko, co miało być „zagrywką polityczną”. Po latach wraca do służby, tym razem obejmując jedną z najwyższych funkcji w tej formacji.

W czwartek, 1 lutego, decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odwołani zostali dotychczasowi zastępcy komendanta głównego PSP. Jednocześnie miało miejsce uroczyste wręczenie aktów powołania na te stanowiska nowych osób. Z rąk szafa resortu Marcina Kierwińskiego odebrał dokument m.in. strażak z naszego regionu bryg. Grzegorz Szyszko. Rozpocznie on służbę od jutra, po ponad 7 latach pobytu w cywilu.

Grzegorz Szyszko zaczynał w Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie. W latach 2004-2007 był jej prezesem. W 1993 r. rozpoczął naukę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po jej ukończeniu został skierowany do służby w Komendzie Rejonowej PSP w Lubartowie jako dowódca sekcji. W kolejnych latach podnosił swoje kwalifikacje i wykształcenie oraz pokonywał kolejne szczeble kariery zawodowej. Najpierw awansował na dowódcę zmiany, później zastępcę dowódcy JRG, zastępcę komendanta powiatowego, aż ostatecznie w 2010 r. objął stanowisko komendanta powiatowego PSP w Lubartowie.

Po sześciu latach, w dniu 31 sierpnia 2016 r. został zwolniony ze służby w Państwowej Straży Pożarnej i przeszedł na zaopatrzenie emerytalne. Wtedy to następowały zmiany komendantów poszczególnych jednostek. Otrzymał on wówczas propozycję przejścia na inne stanowisko, jednak się nie zgodził. Wyjaśniał wówczas, że jest ono „poniżej kwalifikacji” a całą sytuację określił mianem „rozgrywki politycznej”.

Po przejściu na emeryturę Grzegorz Szyszko bez powodzenia próbował swoich sił w wyborach samorządowych. Ostatecznie przeszedł do Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, gdzie ostatnio pełnił funkcję dyrektora. Niedawno złożył rezygnację z tego stanowiska.

Strażak z naszego regionu po siedmiu latach wrócił do służby. Został zastępcą komendanta głównego PSP (zdjęcia)

fot. KG PSP

Strażak z naszego regionu po siedmiu latach wrócił do służby. Został zastępcą komendanta głównego PSP (zdjęcia)

fot. KG PSP

34 komentarze

  1. Trochę wstyd. Nie ma jakiegoś czynnego strażaka co nadałby się na komendanta?

  2. Wykazał się tym że odszedł na emeryturę ?

    • Mechanik samochodowy

      To prawie tak jak jeden z naszych prezydentów: tym, ze jako jedyny w katastrofie, poległ, a nie zginął jak pozostałe 95 ofiar.

  3. miało być tak pięknie …

Dodaj komentarz

Z kraju