Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Spożywał alkohol pod kamerą monitoringu. Kierowca BMW nie zdołał daleko odjechać (foto)

Chwilę po tym, jak pijany mężczyzna wsiadł za kierownicę, został zatrzymany przez lubelskich policjantów. Jego wyczyny cały czas śledziła kamera monitoringu.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę w rejonie al. Warszawskiej w Lublinie. Operator monitoringu zwrócił uwagę na mężczyznę, który spożywał alkohol obok samochodu.

W pewnym momencie zauważył, że wsiada on za kierownicę BMW i szykuje się do odjazdu. O wszystkim poinformowani zostali policjanci.

Mężczyzna zdołał ujechać zaledwie kilkadziesiąt metrów, po czym został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, a także wysoka grzywna. Straci też uprawnienia do kierowania pojazdami.

(fot. lublin112.pl)

13 komentarzy

 1. Kolejny zabójca w bmw

  • A daj spokój. Każdy, kto nigdy nie kierował z fermentującym w żołądku jabłkiem, albo zaraz po zjedzeniu „Pawełka” niech pierwszy rzuci kamieniem w rowerzystę kierującego po pijaku aŁdi.

 2. A jednak. BMW to stan umysłu

 3. Zaraz pojawią się głosy, że trzeba zlikwidować monitoring miejski po to nielegalna inwigilacja obywateli. A ponadto Polaków nie stać na grzywny, mandaty a nawet bilety parkingowe, bo mało zarabiają.

  • Trzeba zlikwidować monitoring miejski bo to nielegalna inwigilacja obywateli. A ponadto Polaków nie stać na grzywny, mandaty a nawet bilety parkingowe, bo mało zarabiają. Nie wspomnę już o tym że nawet jak wypił jedno piwo i dmuchnął prawie od razu tu wyszło 1,8. A pomiar powinien być powtórzony bo tendencja była by spadkowa.

   • Wypił jedno piwo bezpośrednio przed jazdą. Ale ile i czego wypił wcześniej, to nie podano.
    Badanie alkomatem to jest badanie przybliżone i mało wiarygodne i miarodajne.
    Jeżeli jest podejrzenie przestępstwa (kierowania po pijaku, spowodowania wypadku) to się jedzie na badanie krwi, albo bada stężenie na automacie stacjonarnym. To będzie dowód w sądzie.

  • Skoro ich stać na alkohol,to nie jest źle

 4. Chyba E60, czyżby nasz Bim(b)er?

 5. Hmmm… a w Zamościu „podpalacz” spokojnie podpalał, jeździł sobie powolutku rowerkiem do tego uważnie śledzony przez oko monitoringu i… zbiegł…
  Ludzie, wała, wała z Was robią.

 6. No brawo w koncu na coś przydały się kamery w które tak obficie została wyposażona al Warszawska. `

 7. Coś sporo moich komentarzy nie pojawia się. Są obraźliwe, za duża liczba, czy jakieś problemy natury technicznej, systemowej? Pytam, bo nie wiem. Oczywiście pytanie dotyczy sytuacji, gdy pojawiło się zapewnienie; ,,za chwilę twój komentarz pojawi się na stronie”. Może coś przekręciłem, ale w tym sensie.

Z kraju