Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Służba Więzienna potrzebuje 10 pracowników. Ile można zarobić?

Służba Więzienna poszukuje pracowników na 10 stanowisk. Oferta naboru dotyczy jednostek penitencjarnych m.in. okręgu lubelskiego na stanowisku młodsza pielęgniarka/młodszy ratownik medyczny. Ile można zarobić? Jakie są wymagania?

– Kandydat na funkcjonariusza w Służbie Więziennej musi pozytywnie przejść postępowanie kwalifikacyjne. W pierwszej kolejności sprawdzimy, czy spełnia warunki przyjęcia do służby w naszej formacji oraz zweryfikujemy kwalifikacje, kompetencje i przydatność do jej pełnienia. Przygoda z naszą formacją rozpoczyna się od etapu kwalifikacyjnego, który sprawdza zdolność psychofizyczną kandydata do służby. To test wiedzy, sprawności fizycznej i psychologiczny, rozmowa kwalifikacyjna, a także badania lekarskie – informuje mjr Edyta Radczuk rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie.

O etat w Służbie Więziennej może ubiegać się osoba, która ma co najmniej średnie wykształcenie. Dzięki różnorodności stanowisk przyjmowane są osoby po ukończeniu niemal każdego kierunku studiów. Najczęściej są to: resocjalizacja, bezpieczeństwo narodowe, ale też finanse, kierunki pedagogiczne, psychologiczne, medyczne, pielęgniarskie czy inżynierskie.

– Trzynastka, mundurówka, dodatki za stopień, za staż pracy, wcześniejsza emerytura – Służba Więzienna to liczne przywileje. U nas można się realizować, kształcić i pomagać innym. To praca dla ludzi z pasją, która mimo dużej – dodaje mjr Edyta Radczuk.

Ile można zarobić?

Wynagrodzenie na start wynosi co najmniej 4 500,00 zł netto dla osób poniżej 26 roku życia i od 4 200,00 zł netto dla osób powyżej 26 roku życia. Funkcjonariusz ma możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby – wysokość przyszłego świadczenia emerytalnego po 25 latach służby, to 60% pobieranego średniego uposażenia z 10 kolejnych kalendarzowych, wybranych przez funkcjonariusza i wzrasta o 3% za każdy dalszy rok służby. Na początek mundurowi otrzymują 26 dni urlopu wypoczynkowego, a po 10 latach służby – 31 dni, po 15 latach służby – 35 dni, po 20 latach – 39 dni urlopu wypoczynkowego.

Nagrody i dodatki

Funkcjonariusze Służby Więziennej mają szansę na nagrodę roczną, tzw. trzynastkę w wys. ok. 4 570 zł netto, nagrody uznaniowe, jubileuszowe – pierwsza po 20 latach służby i pracy oraz nagrody za zastępstwa funkcjonariuszy, którzy byli chorzy i nie było ich w służbie a Ty ich zastępowałeś, wyróżnienie w formie urlopu. Poza tym każdy funkcjonariusz ma szansę otrzymać:

– raz w roku wypłatę równoważnika za umundurowanie w kwocie ok. 2 200 zł netto;
– dofinansowanie do wypoczynku dla siebie i członków rodziny w wys. ok. 400 zł netto na osobę;
– zwrot kosztów dojazdu do służby;
– rekompensatę pieniężną za wypracowane nadgodziny, ok. 30 zł netto za jedną nadgodzinę;

Ponadto po 2 latach służby przechodząc do służby stałej zyskujesz prawo do uzyskania:

– zasiłku na zagospodarowanie w wys. ok. 4 570 zł netto;
– pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego tj. w 2023 roku ok. 62 500 zł netto;
– comiesięcznego równoważnika za brak lokalu mieszkalnego w wys. ok. 310 zł netto.

Gdzie są poszukiwani nowi pracownicy?

Jednostki penitencjarne okręgu lubelskiego: ZK Biała Podlaska, ZK Chełm, ZK Hrubieszów, AŚ Krasnystaw, AŚ Lublin, ZK Opole Lubelskie, AŚ Radom, ZK Włodawa, ZK Zamość, ZK Żytkowice. Służba Więzienna poszukuję pracowników na stanowiska: młodsza pielęgniarka/młodszy ratownik medyczny, w wymiarze 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku.

Zainteresowani służbą w Służbie Więziennej niezbędne informacje czy wzory dokumentów znajdą na stronie  internetowej: https://sw.gov.pl/rekrutacja

Pełna oferta pracy znajduje się w poniższym linku: https://www.sw.gov.pl/praca-oferta/okregowy-inspektorat-sluzby-wieziennej-w-lublinie-ogloszenie-o-naborze-mlodsza-pielegniarka-mlodszy-ratowik-medyczny

Służba Więzienna potrzebuje 10 pracowników. Ile można zarobić?

fot. SW

16 komentarzy

 1. Nie trzeba było wyrzucać za byle „gie”, tych co mieliście, to nie musielibyście szukać nowych.

  P.S. Powyższe dotyczy też naboru nowych kierowców w MPK.

 2. sory,ale za 4200 uzerac sie z psycholami narkomanami i i jeszcze Bog wie czym tam zarazonymi,praca ktora odbija sie pewnie na stanie psychicznym w pracy i po pracy to ja sie nie dziwie ze za taka kase nie ma ludzi,to ja ja jestem na magazynie w pewnym centrum dystrybycyjnym pewnej firmy znanej i 4200 to zarobie bez zadnego wysilku wykonujac prace w takim tempie zeby mi tylko czas mijal szybko i bez stresu w przyjaznej atmosferze,8 godzin dziennie.a jesli sie troszke wysile to blisko 5 tys.Kolega wyzej cos wsponial o kierowcach MPK,nie wiem ile zarabiaja,ale za taka kase tez nie znajda ludzi,bo jazda po miescie 8 godzin wymaga duzego skupienia i odpowiedzialniscii

  • Wiem, „cześku”, pracę kierowcy MPK znam „od podszewki”. Pracowałem tam ponad 40 lat i nikt mi nie powie, że czarne jest czarne, a białe jest białe (cytat najmniejszego z prezesów).

 3. 4 570 zł netto to coś dla młodych.
  Mogą dostać kredyt 2% na 30 lat przy tych dochodach na kawalerkę i w wieku 55 lat są wolnymi ludźmi z niczym, no no świetlana przyszłość w zawodzie 😉

 4. 4700 netto to dla tych ponizej 26 lat,ale na logige mysla ze ktos ktos konczy studia i moze w tym zawodzie pracowac to ma pewnie cos 24-25 lat,wiec rok czasu i bedzie zarabic dalej 4200

 5. Nie dla mnie, na Maserati mi nie wystarczy.

  • Bez „trzynastki” i „czternastki” na pewno nie starczy, ale już po 25 latach pracy będzie ci przysługiwać i jedno i drugie

 6. Mimo wszystko.

 7. Pracownik produkcji dziś bez większego wysiłku zarabia więcej jak 5 tys. zł netto. Po co to się było uczyć by za 4200 się użerać. Ja z nadgodzinami mam 6~7 tys na rękę. Wykonując proste czynności montażowe.

 8. Można zarobić. W ry ja, jak się trafi naspidowany pacjent, a trafi się. Z dostępnością wó dy i używek wcale nie jest tak źle za kratami. Pracowałem z osadzonymi w jednym zakładzie, jak któryś tylko miał kasę, to wszystko się dało załatwić.

  • No ale jednak – Na początek mundurowi otrzymują 26 dni urlopu wypoczynkowego, a po 10 latach służby – 31 dni, po 15 latach służby – 35 dni, po 20 latach – 39 dni urlopu wypoczynkowego.
   Więc może warto przemyśleć.

   • A Kaczyński ile ma urlopu ?
    Ma 75 lat i dalej jest „aktywny zawodowo” 😉

   • Jakbym potrzebował dodatkowego urlopu, to poszedłbym oddać krew…
    Krew pełna co 2 miesiące daje dodatkowe 12 dni wolnego w roku.
    Płytki co miesiąc, to 24 dodatkowe dni wolnego w roku.
    Osocze co 2 tygodnie, to 48 dodatkowe dni w roku…
    🙂

 9. Szczerze nie polecam!

 10. Za dużo platformersów tam siedzi

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112