Salon gier w Lublinie. Jednego dnia służby zabierają automaty, niebawem pojawiają się nowe

Co pewien czas funkcjonariusze odwiedzają jeden z lokali na terenie Lublina i praktycznie za każdym razem zabierają z niego automaty do gier. Szybko jednak pojawiają się w nim kolejne urządzenia.

Jeden z naszych czytelników zainteresował się działaniami służb prowadzonymi w związku z nielegalnymi automatami do gier. Lokale tego typu napotkać można w wielu miejscach. O ile jeszcze kilka lat temu stały one otworem dla każdego, zachęcając do wejścia do środka kolorowymi neonami, obecnie niczym się nie wyróżniają, a wpuszczane są tam głównie zaufane osoby. Jeden z tego typu lokali znajduje się w Lublinie przy Placu Dworcowym. Pomimo obowiązującej ustawy o grach hazardowych, cały czas jest otwarty.

Jak tłumaczył nasz czytelnik, wysyłał w tej sprawie maile m.in. do izby celnej, straży miejskiej, kancelarii prezydenta Lublina czy też policji, jednak jego zdaniem, nikt nie reaguje. Tymczasem jak wyjaśniała nam Marta Szpakowska z Izby Administracji Skarbowej w Lublinie, zarzut o braku reakcji ze strony administracji jest krzywdzący. Wszystko dlatego, że wielokrotnie przeprowadzane tam były kontrole Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego.

– Miejsca w których ujawniano nielegalne automaty do gier hazardowych, są w miarę możliwości na bieżąco monitorowane przez funkcjonariuszy lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Dotyczy to także lokalu przy placu Dworcowym. Nie jest prawdą, że nikt nie reaguje na ten proceder. Wprost przeciwnie, funkcjonariusze w ramach prawa i dostępnych środków dokonują kolejnych zatrzymań nielegalnych automatów – tłumaczy Marta Szpakowska.

W ostatnim czasie w lokalu przy Placu Dworcowym ujawniono łącznie dwadzieścia automatów. Pod koniec lipca ub. roku osiem, w połowie września sześć, a pod koniec styczna b.r. kolejne sześć. Kontrola była też w październiku, jednak wtedy lokal był pusty. Co ważne, kontrole te wiązały się z koniecznością siłowego wejścia do środka. Wszystko dlatego, że szyby były zaklejone czarną folią, a obsługa wpuszczała do środka tylko sobie znane osoby. Jednak niedługo po zajęciu automatów, w tego typu lokalach pojawiają się nowe urządzenia. Jak dodaje Marta Szpakowska, wszystko dlatego, że ta nielegalna działalność jest zbyt dochodowym interesem dla grup przestępczych.

W ostatnich dniach na terenie Lublina ujawnione zostały kolejne automaty. W czwartek funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego i Komendy Miejskiej Policji w jednym z lokali w centrum miasta znaleźli pięć tego typu urządzeń. Zabezpieczono również gotówkę w kwocie 2720 zł, która miała służyć do wypłaty ewentualnych wygranych, klucze do automatów oraz dokumentację związaną z prowadzeniem nielegalnych gier. Z kolei kilka dni wcześniej zatrzymano dwie maszyny służące do urządzania gier hazardowych. W tym przypadku, aby dostać się do lokalu, trzeba było też sforsować podwójne drzwi.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

21 komentarzy

 1. A gdzie „czytelnik donosiciel” ma swoje lokale.?

  • Dobrze że informuje o tym złodziejskim procederze . Wiele rodzin może ocalić od ubóstwa w długach , bo ” tatusiowi ” na bani odbierze rozum i zechce się dorobić .
   A co do wypowiedzi p. Szpakowskiej ; co to za głupie i dyplomatyczne tłumaczenie się z kontroli tych” jaskiń” : ” … w miarę możliwości …. ” . To co , macie ograniczone możliwości kontroli ? Czy w miarę możliwości między przerwami podczas spożywania posiłków i kawy ?

   • A jak „tatuś” pieniądze z „mamusinej” wypłaty przepija pod sklepem to zadzwonisz żeby sklep zamknęli? Aha, zampomniałem, od tej patologii pobierany jest haracz przez państwo, więc można ją uprawiać w pełni legalnie.

 2. A fajki z nielegalnego przemytu pod NOVA nadal są w sprzedaży przez handlarzy..!!

  • Na ruskiej to możesz sobie ukrainkę wynająć na godzinkę albo innego szona ze wschodu. W sumie na ruskiej załatwią Ci co chcesz nawet ak47.

  • One nie są z przemytu tylko z produkcji w polskiej stodole z jakichś śmieci i azbestu i pakowane w podrabiane pudełka.Palić to to samobójstwo.

 3. Wiadomo, ktoś pilnuje żeby interes się kręcił. Chory kraj

  • skoro wiedzą gdzie wystarczy sprawdzać codziennie ale jak widać wiadomo o co chodzi.

 4. Nie podzielił się zyskami to był donos i nalot

 5. W każdej/prawie każdej dzielnicy jest taka nora.
  Wiedzą o niej zazwyczaj wszyscy, poza tymi, którzy winni być (poza uzależnionymi od hazardu „klientami”) najbardziej nią zainteresowani.

 6. a dlaczego nie przyłoi się takiej kary za recydywe lub zamknie właściciela, gdyby to robił zwykły Kowalski to by z mamra nie wyszedl, nie dziwię się że z. cwaniaczkami państwo sobie nie może poradzić

 7. W Dęblinie też jest takie gów.o i nikt z tym nic nie robi. Zamykają jedno, otwierają drugie.

 8. Nie da się zlikwidować dostępu do alkoholu, papierosów, hazardu i prostytutek. Po prostu się nie da. Albo będzie część jawna albo chwilowo w dziuplach. Nic na siłę, bo to bezcelowe działania.

 9. jak codziennie to może postawcie sobie tam taśmociąg, będzie eko i na palkiwie zaoszczędzicie xD

 10. Mamy u nas w kraju taki paradoks – społeczeństwo oczekuję że państwo będzie walczyło z nielegalnym handlem papierosami, nielegalnymi maszynami do gier, jednak jak widać po tym artykule nie daje środków prawnych do takich działań. Paradoks polega na tym że i tak handel papierosami kwitnie a maszyny do gier wyrastają jak grzyby po deszczu. Natury ludzkiej nie da się oszukać, zamiast zalegalizować i opodatkować taką działalność tworzymy szara strefę której nie potrafimy kontrolować.
  Próbujemy na nowo wynaleźć koło tzn. są państwa gdzie sobie z tym poradzono w normalny sposób czyli legalizacja i opodatkowanie ale my uparcie walczymy nie dając urzędnikom środków prawnych do takiej walki. Myślicie że gdyby hazard czy prostytucja były legalne wszyscy nagle rzucą się do wydawania swoich pieniędzy w burdelach, no nie, kto będzie chciał to skorzysta, kto nie będzie chciał tego nie zrobi. A teraz co mamy? kto chce skorzystać i tak znajdzie miejsce gdzie może skorzystać z usług pań czy maszyn hazardowych, kto na tym traci, oczywiście my, i to podwójnie. Po pierwsze jak można przeczytać w artykule opłacamy z naszych podatków bezsensowną walkę urzędników z wiatrakami, mogli by się zająć czymś pożytecznym, a po drugie podatki, można na tym zarabiać zamiast walczyć

  • ale człowieku daj ludziom zarobić. koło sie musi obracać i potrzebuje do tego wody… każdy chce pracować, mieć rodzine, a nagle sie okaże że połowa ludzi została bez roboty bo wszystko jest legalne i tylko kasy fiskalne nabijają kolejne zera… to nie moze być takie… co by ci wszyscy ludzie robili ??? gdzie by zarobili na rodzine ??

   to jest PATOLOGIC SYSTEM po prostu haha

  • Co ciekawe, z formalno-prawnego punktu widzenia prostytucja nie jest nielegalna. Swojego czasu wiele osób opisując przez służbami skarbowymi dochody bez pokrycia w kwitach podawało jako fikcyjne źródło prostytucję i skarbówka musiała to uznać, choćby zgłaszał to 60-letni facet. Tak więc prostytucja jest legalna; nielegalne jest zmuszanie/nakładanie do niej i czerpanie dochodu z prostytucji innych osób (sutenerstwo/alfonsowanie).

 11. Kto chce niech se gra .proste …wszystko dla ludzi ..

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online