Środa, 08 maja 202408/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rzadkie zjawisko na niebie zarejestrowane przez naszego Czytelnika (zdjęcia)

Wczoraj od naszego Czytelnika otrzymaliśmy zdjęcia ciekawego i dość rzadkiego zjawiska. Wyjaśniamy, co można było w czwartek zaobserwować na niebie.

36 komentarzy

  1. To nie było to objawienie związane z epidemią?

    • Poczekajcie, aż po Świętach pojawi się kometa. Jest szansa, że będzie jasna jak Księżyc. Dopiero będzie wysyp oszołomów.

    • 29 kwietnia kometa uderzy w Ziemię. Hindusi zaobserwowali ją prawie rok temu. Koronowirus to narzędzie dyscyplinowania społeczeństwa przed tym kataklizmem który się zbliża.

  2. To jest broken często występuje w górach.

    • Nie, widmo brockenu w górach, to gdy swój cień masz w chmurach poniżej ciebie. A za plecami świeci słońce.
      Tu jest co innego.

    • To dwa różne zjawiska 🙂

  3. Bardzo dobry artykuł, podobają mi się takie o jakichś ciekawych zjawiskach, które osoby znające się na tym dobrze tłumaczą 🙂

  4. Kolejny znak 🙁

    • Srak, tak samo jak to, że obecnie Wenus widać doskonale na nocnym niebie, to że księżyc obecnie jest w nowiu i wczoraj można było mimo to zaobserwować gołym okiem nieoświetloną przez słońce jego stronę, czy chociażby to że wczoraj widziałem bolida na nocny niebie, który ładnie się spalał przez dobre 3-4 sekundy.
      Co za ciemnogród…

  5. To znak – koniec internetu się zbliża.

  6. A to nie Nibiru ? 🙂

  7. W Lublę też było widoczne ? Piękne ?

  8. Wczoraj też patrzyłem w niebo i widziałem to zjawisko. Niesamowicie to wyglądało i rzadko się zdarza widzieć coś takiego. Też byłem ciekaw co to jest i dobrze że ktoś to racjonalnie wytłumaczył.

  9. Dobrze, że przez to halo nie powstał efekt drugiego słońca, bo chłop pewnie miałby wtedy pełne gacie.

  10. To ciekawe od kiedy zjawisko występujące kilkadziesiąt razy w roku, zarówno wokół słońca jaki księżyca, jest zjawiskiem rzadkim? No chyba że jego rzadkość wynika z tego, że ktoś po prostu rzadko spogląda na niebo… 🙂

    • Tacy specjaliści jaki kraj… Halo to nic innego jak tęcza wywołana załamaniem promieni światła przez kryształy wody i lodu na wyższych partiach atmosfery i właśnie co ciekawsze, taką tęczę można oglądać w nocy podczas pełni.

    • Tak, halo występuje często, ale raczej rzadko w całej okazałości. Poza tym trochę nietypowe to halo ze zdjęć, bo przy halo zwykle występują parheliony (słońca poboczne), a tu takich nie widać.