Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Puste półki i lodówki. Kolejny market znika z handlowej mapy Lublina?

Coraz słabsze zaopatrzenie, wiele regałów i lad chłodniczych pustych, a pracownicy pytani o przyszłość sklepu tłumaczą, że sami nic nie wiedzą i obawiają się zwolnień. Centrala sieci również nie chce informować o przyszłości lubelskiego marketu.

Po opublikowaniu materiału dotyczącego sprzedaży lubelskiego hipermarketu Tesco oraz o prowadzonej wyprzedaży towaru, nasi czytelniczy zaczęli nas informować, że nie jest to jedyny market, który znika z handlowej mapy Lublina. Chodzi o zlokalizowany w Skende Shopping supermarket sieci Intermarché. Klienci w ostatnim czasie zauważyli, że zaopatrzenie jest coraz słabsze, a wiele regałów, półek czy lad chłodniczych świeci pustkami.

O tym, że od dłuższego czasu zamykane są niektóre ze sklepów tej sieci wiadomo od dawna. W 2018 roku zostały zlikwidowane 22 sklepy Intermarche, w tym samym czasie powstały zaś tylko 4 nowe placówki. W grudniu zrezygnował z dalszej współpracy z siecią jej dyrektor generalny Armen Papazjan. W tym roku Intermarché zamknęło kolejne placówki, m.in. w Rudzie Śląskiej i w Lubinie. Nie odbyło się również planowane otwarcie marketu w Warszawie. Swój sklep w tej lokalizacji otworzyła Biedronka.

Jeżeli chodzi o lubelski market, przedstawicielka centrali Intermarché tłumaczy, że sklep niezmiennie prowadzi działalność handlową i jest dostępny dla klientów. Nie wyjaśnia jednak nic na temat braków w zaopatrzeniu, czy też dalszego funkcjonowania obiektu. Eliza Orepiuk-Szymura podkreśla jedynie, że Grupa Muszkieterów wspólnie ze swoimi franczyzobiorcami, właścicielami poszczególnych sklepów, prowadzi stałą analizę efektywności biznesowej wszystkich przedsiębiorstw działających pod jej szyldami. Po wnikliwych badaniach podejmowane są wspólne decyzje dotyczące ewentualnych modyfikacji działalności, czy zwiększające atrakcyjność oferty dla klientów.

Grupa Muszkieterów to największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce. Grupa jest zrzeszeniem ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających m.in. supermarketami spożywczymi Intermarché i działa w Polsce już od ponad 20 lat. Obroty wypracowane przez Grupę Muszkieterów w pierwszym półroczu 2019 roku wyniosły ponad 3,72 miliarda złotych, co oznacza wzrost o blisko 5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym.

Puste półki i lodówki. Kolejny market znika z handlowej mapy Lublina?

Puste półki i lodówki. Kolejny market znika z handlowej mapy Lublina?
(fot. nadesłane)

34 komentarze

  1. Za to droga Stokrotka prawie na każdej ulicy.

  2. Tesco będzie przebrędowane podobnie jak real żeby uciekać z podatków, a intermache faktycznie przy ikei jest nie trafione ale to ciężko było przewidzieć. Generalnie Ikae miała przyciągnąć klientów ale jak widać ani butiki, ani market nie dają tam rady.

  3. Cała ta niby galeria to pomyłka. Jakby nie Ikea, to nie miała by racji bytu.

  4. Tesco w Lubartowie też świeci pustkami.

  5. W Mediamarkt jest podobnie , sieć idzie na sprzedaż ….

  6. i dobrze , niech wszystkie sieci pozamykają bo podatków nie płacą,

  7. Toż ten Inter Marche to jakaś kpina była. Dno i metr wodorostów.

  8. Pozamykać te molochy w pi …….du

Z kraju