Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przebudowa miała się zakończyć w ubiegłym roku. Kierowcy narzekają na przeciągające się prace

Zgodnie z planem, prace przy budowie skrzyżowania ul. Garbarskiej z Drogą Męczenników Majdanka miały zostać zakończone w grudniu. Tymczasem jest już kwiecień, a końca robót nie widać.

21 komentarzy

 1. kpina i tyle w tym temacie

  • Co nazekacie jak tam będą dwa bus pasy. Jak skończą i włącza sygnalizacje wtedy zaczniecie jęczeć z nerwicy

   • to racja . a jesli chodzi o przyczynę przedłużania prac i nieróbstwa to wszystko jest wyjaśnione w artykule :” inwestor, czyli lubelski Urząd Miasta, „-:D

 2. Po co przedłużać skoro tam nigdy nie widać pracujących ludzi? Ulica świeci pustkami (chodzi o robotników). Jakby chcieli to zakończyliby to już 3 razy. Czy może mają płacone od godziny? 🙂

 3. Co na to kieliszek ?

 4. Głupia przebudowa, prowadząca donikąd, jaki jest sens pchać samochody w osiedla???
  Pewnie ktoś miał z władzy interes finansowy…

 5. Pomijając sens tej inwestycji, to zakorkowali jedyną niezakorkowaną dzielnicę Lublina 😉
  Przebudowaliby w końcu sulisławicką z DMM

 6. Ciekawe kto ważny tam mieszka, że wymyślili tak idiotyczną inwestycję. Jeszcze światła na Startowej. Porażka.

  • Nie kto mieszka tylko kto tanio kupił działki. Dla Żuka, ważne, by kolega wygrał przetarg i rozgrzebał. Kiedy skończy nie ma znaczenia, Czy w Lublinie oddano jakąś inwestycję bez opóźnień poprawek ?

 7. Drodzy czytelnicy to proste. Generalny wykonawca pewnie wziął tą budowę pod wodą, za wszelką cenę po kosztach aby wygrać. Teraz szuka dziury w całym, domaga się robót dodatkowych jak ma ryczałt to ciężko będzie coś wynegocjować ale znając UM ma rozliczenie kosztorysowe. W sumie to słusznie bo to w gestii Zamawiającego jest dostarczenie kompletu niezbędnych dokumentów i GW może dochodzi dodatkowego wynagrodzenia. Braki w projekcie to tylko wierzchołek góry lodowej. Problem jest w prawie zamówień publicznych. Jeżeli najniższa cena nadal będzie decydować o wygranej, oraz użyczanie sobie referencji to nigdy nie będzie dobrze w budownictwie. Proszę nie dziwić się że tempo prac jest takie a nie inne skoro trzeba zmieścić się w budżecie.

 8. KPRD i wszystko jasne. Już widzę, jak miasto partaczom z komunalnej spółki nalicza karę (DMM miała być gotowa i przejezdna 4 miesiące temu). Naliczą karę, żeby potem dofinansować miejską spółkę? Po kilku widowiskowych partaninach ta spółka już dawno powinna być wyłączona z uczestnictwa z jakichkolwiek postępowań PZP.

 9. Dziękujemy za drogę i obiecujemy pamiętać przy urnach wyborczych 😉 W ogóle jakiś służby powinny się wziąć czy wszystko było prawnie i z procedurami. Konsultacji społecznych nie było, (ja tam mieszkam nikt nasz o to nie pytał), przejścia nie ma do garbarskiej itp.

 10. Kolejne skrzyżowanie, kolejne miejsce gdzie będzie się stało – i poco ?? żeby zrobić dojazd do slumsów !!!

Z kraju