Przebudowa miała się zakończyć w ubiegłym roku. Kierowcy narzekają na przeciągające się prace

Zgodnie z planem, prace przy budowie skrzyżowania ul. Garbarskiej z Drogą Męczenników Majdanka miały zostać zakończone w grudniu. Tymczasem jest już kwiecień, a końca robót nie widać.

W ostatnim czasie otrzymujemy wiele informacji od kierowców, którzy narzekają na przedłużające się roboty drogowe związane z budową skrzyżowania ul. Garbarskiej z Drogą Męczenników Majdanka. Na czas robót zamknięte zostały dwa pasy jedni na Drodze Męczenników Majdanka. To sprawia, że tworzą się w tym miejscu korki a przejazd zajmuje o wiele więcej czasu niż zwykle. Jednak największym problemem ma być to, że skrzyżowanie miało być gotowe już w grudniu, zaś na chwilę obecną końca prac wciąż nie widać.

-Ile jeszcze czasu będą się bawić z budową przedłużenia ul. Garbarskiej do Drogi Męczenników Majdanka – pyta pan Wojtek. -W grudniu miało być wszystko gotowe, tymczasem jest kwiecień a roboty wciąż trwają. Każdy kto tędy przejeżdża na własne oczy może zobaczyć, jaki jest postęp prac. Garstka ludzi, która krząta się bez celu a prace posuwają się w ślimaczym tempie – dodaje pan Wojtek. -Przejeżdżam tędy każdego dnia i niestety muszę stwierdzić, że częściej widzę jak robotnicy siedzą, niż pracują. Efekt widać w postaci przeciągających się kolejne miesiące prac – dodaje pan Robert. Podobnych wiadomości otrzymaliśmy więcej.

Jak się okazuje, rozpoczęte w ubiegłoroczne wakacje prace związane z przedłużeniem ulicy Garbarskiej miały się zakończyć wraz z końcem grudnia. Jednak w trakcie prowadzonych robót ekipa wykonawcy natrafiła na wiele problemów. M.in. kłopotem okazały się liczne instalacje, na które natrafiano, zaś nie były one ujęte w planach. W wyniku tego inwestor, czyli lubelski Urząd Miasta, przedłużył termin na wykonanie inwestycji o pół roku. Oznacza to, że prace mają potrwać do końca czerwca.

Przedłużenie ul. Garbarskiej ma usprawnić komunikację z dzielnicą Kośminek. Jezdnia będzie miała po jednym pasie ruchu, w każdym kierunku. Przed skrzyżowaniem z Drogą Męczenników Majdanka powstaną dodatkowe pasy do lewoskrętu. Wyjazd znajdzie się naprzeciwko ulicy Wrońskiej. Na skrzyżowaniu powstanie również sygnalizacja świetlna. Z kolei ulica Startowa zostanie zrównana z wyjazdem z parkingu ze znajdującej się naprzeciwko stacji paliw. Dodatkowe pasy ruchu do skrętu zostaną wyznaczone także na Drodze Męczenników Majdanka. Powstaną również cztery przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów.

(fot. lublin112)
2017-04-02 17:11:40

21 komentarzy

 1. kpina i tyle w tym temacie

  • Co nazekacie jak tam będą dwa bus pasy. Jak skończą i włącza sygnalizacje wtedy zaczniecie jęczeć z nerwicy

   • to racja . a jesli chodzi o przyczynę przedłużania prac i nieróbstwa to wszystko jest wyjaśnione w artykule :” inwestor, czyli lubelski Urząd Miasta, „-:D

 2. Po co przedłużać skoro tam nigdy nie widać pracujących ludzi? Ulica świeci pustkami (chodzi o robotników). Jakby chcieli to zakończyliby to już 3 razy. Czy może mają płacone od godziny? 🙂

 3. Co na to kieliszek ?

 4. Głupia przebudowa, prowadząca donikąd, jaki jest sens pchać samochody w osiedla???
  Pewnie ktoś miał z władzy interes finansowy…

 5. Pomijając sens tej inwestycji, to zakorkowali jedyną niezakorkowaną dzielnicę Lublina 😉
  Przebudowaliby w końcu sulisławicką z DMM

 6. Ciekawe kto ważny tam mieszka, że wymyślili tak idiotyczną inwestycję. Jeszcze światła na Startowej. Porażka.

  • Nie kto mieszka tylko kto tanio kupił działki. Dla Żuka, ważne, by kolega wygrał przetarg i rozgrzebał. Kiedy skończy nie ma znaczenia, Czy w Lublinie oddano jakąś inwestycję bez opóźnień poprawek ?

 7. Drodzy czytelnicy to proste. Generalny wykonawca pewnie wziął tą budowę pod wodą, za wszelką cenę po kosztach aby wygrać. Teraz szuka dziury w całym, domaga się robót dodatkowych jak ma ryczałt to ciężko będzie coś wynegocjować ale znając UM ma rozliczenie kosztorysowe. W sumie to słusznie bo to w gestii Zamawiającego jest dostarczenie kompletu niezbędnych dokumentów i GW może dochodzi dodatkowego wynagrodzenia. Braki w projekcie to tylko wierzchołek góry lodowej. Problem jest w prawie zamówień publicznych. Jeżeli najniższa cena nadal będzie decydować o wygranej, oraz użyczanie sobie referencji to nigdy nie będzie dobrze w budownictwie. Proszę nie dziwić się że tempo prac jest takie a nie inne skoro trzeba zmieścić się w budżecie.

 8. KPRD i wszystko jasne. Już widzę, jak miasto partaczom z komunalnej spółki nalicza karę (DMM miała być gotowa i przejezdna 4 miesiące temu). Naliczą karę, żeby potem dofinansować miejską spółkę? Po kilku widowiskowych partaninach ta spółka już dawno powinna być wyłączona z uczestnictwa z jakichkolwiek postępowań PZP.

 9. Dziękujemy za drogę i obiecujemy pamiętać przy urnach wyborczych 😉 W ogóle jakiś służby powinny się wziąć czy wszystko było prawnie i z procedurami. Konsultacji społecznych nie było, (ja tam mieszkam nikt nasz o to nie pytał), przejścia nie ma do garbarskiej itp.

 10. Kolejne skrzyżowanie, kolejne miejsce gdzie będzie się stało – i poco ?? żeby zrobić dojazd do slumsów !!!

 11. Trochę w błędzie jestescie bo to nie miasto robi ta drogę.
  Po drugie Kieliszek mówi to co mu każą, więc te docinki w jego kierunku sa zbędne.

 12. Bylejakośćpolska to norma jak widać . Nie wiedzieli o nieznanych instalacjach , buhahahahahahahahgaha dobre !

 13. Hahaha żal szkoda tylko ludzi w tym bloku którzy od miasta chcieli plac zabaw dla dzieci w tym miejscu

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6981zł -0.15%
  • GBP 4.9562zł 0.28%
  • EUR 4.4789zł 0.33%
  • CHF 4.1362zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach