Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pościg za pijanym kierowcą forda. Mężczyzna uciekał, bo się przestraszył

Policjanci po pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę forda. Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że przestraszył się, dlatego uciekał.

W miniony poniedziałek przed godziną 2 w nocy bialscy policjanci zauważyli samochód osobowy marki Ford. Zachowanie kierującego tym autem wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Podczas próby zatrzymania auta, kierowca przyspieszył i dalej kontynuował jazdę. Policjanci ruszyli za nim w pościg, jednak mężczyzna nie reagował też na sygnały świetlne i dźwiękowe.

Do pościgu włączyli się policjanci z komisariatu w Terespolu. W miejscowości Hotyłów funkcjonariusze zauważyli poszukiwane auto. Mężczyzna zatrzymał samochód na końcu leśnej drogi. Za kierownicą forda siedział 25-letni mieszkaniec gminy Piszczac. Policjanci od razu wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Urządzenie wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Jak się okazało siedzący za kierownicą mężczyzna posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami. 25-latek oświadczył mundurowym, że on wcale nie uciekał. Wyjaśniał, że „przestraszył się”. Mężczyzna został zatrzymany.

We wtorek 25-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

6 komentarzy

  1. Jak to? Kierował pomimo zakazowi! Przecież Wysoki Sąd mu zabronił.

  2. Założę się, że w młodości przeszedł kurs jazdy na rowerze.

  3. Przestraszył się że pójdzie siedzieć i uciekał. Logiczne przecież.

  4. Prawo powinno zezwalac aby na okres zakazu kierowania, umieszczać pojazd zatrzymanego na policyjnym płatnym parkingu.

  5. Szrota i woźnicę zutylizować, ile mniej pracy przy wydawaniu siedemdziesiątego ósmego… zakazu jazdy 😉

Z kraju