Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Po tragicznym wypadku na deptaku miasto wprowadza nowe zasady. Ul. Królewska w weekendy będzie zamknięta

Dziś miejscy urzędnicy poinformowali o planowanych zmianach w organizacji ruchu na deptaku i Starym Mieście. Chodzi głównie o pojazdy dostarczające zaopatrzenie do zlokalizowanych tam lokali. Całość zacznie obowiązywać wraz z początkiem czerwca.

50 komentarzy

 1. A mi podobają się te zmiany.

 2. Królewska zamknięta dla normalnego ruchu w weekendy. Super pomysł kurła.

 3. Dlaczego się ograniczać? Jenijcie od razu zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi w weekendy na terenie całego „miasta inspiracji”. Co za bęcwały. Pod pretekstem dbania o bezpieczeństwo…

  • Taki zakaz powinien funkcjonować 24/7 365dni w roku. A sklepy, gastronomia i mieszkańcy niech sobie sami odbierają od dostawców z parkingów na obrzeżach miasta 🙂 Będzie bezpieczniej.

   • Jak niby mają sobie do tych obrzeży dotrzeć? Bo przecież nie jakimś zasłanym MPK, robiąc wycieczkę krajoznawczą.

    • A co to dostawcę obchodzi? 🙂 Chcesz paczkę z aledrogo to spacerek do kuriera 🙂 Po mieście tylko MPK mogłoby jeździć. Będzie bezpieczniej, ciszej i zdrowiej 🙂 Do tego to wszystko zmierza, więc najwyższy czas się przyzwyczajać 🙂

 4. Najlepiej je.. ać kierowców, a święte krowy z telefonami w rękach, słuchawkami w uszach i kapturach na łbach niech dalej łażą.

  • Miasto jest dla ludzi , a nie dla kierowców. Autoholikowi niestety ale niełatwo bedzie zostawić samochód, ale wyjdzie to mu na zdrowie, jego rodzinie i wszystkim mieszkańcom bo miasto będzie nadawało się do zycia ,nie tak jak teraz. Potrzebujemy zmian, już chyba każdy kto mieszka w mieście jest zmęczony nadmiarem samochodów.

   • Jak jest dla ludzi, to także dla kierowców! Jakbyś zaczął widzieć dalej niż czubek własnego kindola, to doszedłbyś do tego jakże odkrywczego wniosku sam milordzie.

    • Nic ci się nie stanie, jak pojedziesz inną drogą niż Królewska. A piesi będą zadowoleni.

     • A którędy, jeśli wolno spytać? Dlaczego mam nadkładać 4 kilometry i płacić za paliwo, marnować czas i nerwy, stojąc w korkach na przyległych ulicach, skoro mogłam spokojnie poczekać na przemieszczenie się pieszych po przejściu i pojechać 400m Królewską?
      Kogoś naprawdę mocno głowa rozbolała?
      OK. Królewska odetchnie, a co wtedy powiedzą mieszkańcy przyległych ulic?

 5. Lokale się wyniosą i problem sam się rozwiąże.

 6. To teraz Pan Szymczyk niech wpłynie na najemców bądź właścicieli lokali, do których trzeba wjechać na deptak lub Stare Miasto aby byli obecni w godzinach dostaw i problem się rozwiąże.

  • Nie czytałeś ze zrozumieniem, poza tymi wyznaczonymi godzinami zwiekszona będzie liczba miejsc w uliczkach przyległych do deptaka skąd wózeczkiem dostawca przewiezie towar pod drzwi lub na plecach.

 7. I to jest krok a raczej kroczek w dobrym kierunku. Samochody prywatne nie powinny przejeżdzać obok bramy krakowskiej przez 7 dni tygodnia, to samo z Krakowskim Przedmieściem tam tylko MPK . Pozbądźmy się z centrum MOTOCYKLI i INNYCH BURCZYDEŁ- umęczeni hałasem i smogiem mieszkańcy i odwiedzający centrum proszą o to. Do centrum łatwo dojechać MPK, zakazać wjazdu samochodom to poprawi się wynik finansowy MPK.

  • Mnie tam hałas na Krakowskim nie męczy, za to mieszkam przy dość ruchliwej trasie szybkiego ruchu, to też poproszę o zamknięcie tej ulicy przynajmniej od piątku do niedzieli. Oczywiście nie wolno jej zamykać dla mnie, bo muszę jakoś dojechać do domu. Niech zostanie zamknięta tylko dla wszystkich innych…

   • W przeciwieństwie do królewskiej, ekspresówka, przy której pan mieszka jest ważnym szlakiem komunikacyjnym. na królewskiej samochody są po prostu zbędne

  • Właśnie autobusy nie powinny jeździć. Pieszy w przypadku potrącenia przez takie coś jest bez szans na przeżycie, a i tak wożą one powietrze.

 8. To jest jedna z najlepszych informacji jakie dzisiaj usłyszałem 😀
  Osobówki jadące Królewską blokują autobusy (w których znajduje się znacznie więcej osób niż w autach), a przy okazji hałasują i smrodzą. Na każdego kierowcę jadącego Królewską przypada kilkunastu pieszych idących deptakiem, a nie zaczęły się jeszcze wakacje. Poza tym na przejściu pod Bramą Krakowską będzie bezpieczniej.

  • No faktycznie zajefajna ta informacja. „Osobówki” smrodzą powiadasz? A MPK to fiołkami wali i oczywiście nic, a nic nie hałasuje? No. I na czelny argument: „na przejściu pod Bramą Krakowską będzie bezpieczniej.”
   Kolejny „mądry”, co dba tylko o własne duspko.

 9. Światła postawcie bo że wsi to nie wiedzą jak chodzić albo jeździć, zacznijcie myśleć

 10. Całkiem zamknąć ruchna Królewskiej. MPK przecież nie fruwa. Czy czekamy na wypadek z udziałem pieszego i MPK?

  • Biorąc pod uwagę kilka wypadków z udziałem pieszych na przystankach MPK, aż dziw bierze, że jeszcze wszystkich nie zamknięto.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo