Ostrzelał grupę osób przed blokiem, gdyż głośno się zachowywali. Chce się z nimi dogadać

Dzisiaj przed lubelskim sądem stanął mieszkaniec dzielnicy LSM, który w ubiegłym roku ostrzelał z wiatrówki grupę młodych osób, która miała głośno zachowywać się na placu zabaw. Jedną z nich trafił w okolicę oka.

We wtorek przed Sądem Rejonowym Lublin-Zachód rozpoczął się proces Adama W. oskarżonego o strzelanie z wiatrówki do ludzi. Sprawa dotyczy zdarzenia z nocy z 1 na 2 sierpnia ub. roku, kiedy to ostrzelał grupę osób siedzących na placu zabaw przed blokiem, w którym mieszkał. Mężczyzna został zatrzymany chwilę później przez policjantów.

Jak wynika z ustaleń śledczych nocą na jeden z osiedlowych placów zabaw przy ul. Skierki w Lublinie przyszła grupa siedmiu młodych osób. Wracali z baru i zaczęli się głośno zachowywać. Okoliczni mieszkańcy zaczęli upominać wesołe towarzystwo, aby byli ciszej i dali innym spać. Jednak nie przynosiło to skutku. Wtedy do akcji miał wkroczyć 25-letni Adam W.

Mężczyzna wziął wiatrówkę po czym wyszedł na balkon i zaczął strzelać do imprezowiczów. Jeden ze śrutów trafił Katarzynę F. powodując ranę w pobliżu oka. Wtedy młodzi ludzie zaczęli uciekać chowając się za pobliskie drzewa. Szybko też dostrzegli, skąd padły strzały. Doszło do awantury z mężczyzną oraz jego ojcem, którzy słysząc jak wzywana jest policja i pogotowie ratunkowe, schowali się w domu.

Tam oprócz wiatrówki, funkcjonariusze znaleźli jeszcze broń i 85 sztuk amunicji. Adam W. usłyszał zarzut narażenia innej osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Do tego odpowie za posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Mężczyzna przyznał się do winy i wyjaśniał, że nie chciał nikomu zrobić krzywdy, a jedynie przestraszyć hałasujące osoby.

W tracie rozprawy mężczyzna złożył wniosek o mediacje. Siedmioro poszkodowanych wyraziło na to zgodę. Jak nam wyjaśniała matka Katarzyny F., mają nadzieję, że oskarżony poniesie słuszną karę za czyn, który popełnił i zrozumie, że w tego typu sytuacjach wzywa się policję, a nie strzela powodując długotrwały ból i cierpienie. Poszkodowana musiała przejść bowiem operację i odbyła długie leczenie, co więcej, istniało poważne ryzyko, utraty wzroku.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

37 komentarzy

 1. Absolutnie nie pochwalam tego co zrobił Adam W., ale takie pytanie mam – czy nie wydaje Wam się, że młodzi ludzie imprezujący w nocy z 1 na 2 sierpnia zrozumieli, o co prosili wcześniej okoliczni mieszkańcy dopiero po tej sytuacji?

  • Młodość ma swoje prawa, niektórzy chyba tak szybko się zestarzeli że zapomnieli.

   • A jeśli starość też ma swoje prawa, o których młodzi nie mają NA RAZIE pojęcia? Złotego środka brak…

    • Ulalala… Mozna wezwac policje i niech ukarze mlodych za zaklocanie ciszy nocnej. Strzelanie do ludzi jest bardzo niefajne.

 2. Głupio zrobił, ale w obliczu chamstwa można stracić cierpliwość. Słusznie, że zgodzili się na mediację.

  • szkoda, ze nie miał karabinku do paintballa…z np pomarańczowymi nabojami…i sam powinien na policję zadzwonić…
   a swoją drogą może ja powinnam siw zaopatrzyć w taki karabinek…autobus , który stoi dłużej niż 2 minuty z włączonym silnikiem ostrzelać…i w ten sposób zaznaczyć, ze to akurat ten jak przyjedzie policja…skoro pisma od wszystkich mieszkańców nie dają żadnych rezultatów

 3. Po Bożemu niech się dogadają
  Oko za oko ząb za ząb + odsetki za rok 😉

 4. Dziwne ze jeszcze nie ma komentarzy które bronią adasia, zakłócenia ciszy nocnej to i jedno a strzelanie do ludzi to ***

  • ja jestem po stronie pana Adasia…ciekawe jaka kara spotkała tych gówniarzy???? i ciekawe po ile mieli lat…czy byli pełnoletni…i co robili w środku nocy poza domem

   • Bylli pełnoletni! I w nocy kazdy pelnoeltno ma prawo byc poza domem,oczywiście nie przesedzając z zachowaniem ale strzelanie do ludzi jest karygodne!! Młoda dziewczyna mogla stracić wzrok, ludzie są chorzy, co tutaj wypisują, mam nadzieje ze ktos z ich rodziny raz dostanie porządnie ze śrutu!

 5. chciał ich tylko przestraszyć strzelając z wiatrówki w środku nocy, ciekaw jestem jak to snajper tłumaczył. naprawde wysoki sądzie celowałem w nogi, wiatr musiał śrut ściągnąć.

 6. akurat na wiatrówkę nie trzeba mieć zezwolenia, więc nie rozumiem, o czym mowa w tekście
  pozwolenie trzeba mieć na broń palną i gazową na naboje pow. jakiegoś tam kalibru, nie dotyczy śrutu
  pijane gnojki darły mordy w nocy, dostali śrutem po dupach i bardzo dobrze, nie wiem, z czego tu problem robić

 7. był komentarz broniący adasia, ale został zbanowany

 8. Matka K.F jak teraz nagle zrobiła się opiekuńcza ? A gdzie byłaś jak twoja córka darła mordę i zakłucała spokój?

  • Cebulaczki polaczki sie odezwali, ciekawe co byście zrobili gdyby na waszym Miejsci chodziło o bliska osobę?? Lepiej zjechać niewinna dziewczynę bo jej koledzy darli jape pod blokiem i dostała przez nich w twarz. Zalosni jesteście z wstyd za ten kraj.

  • Nie wszyscy byli trzymani w piwnicy przez rodziców do 25 roku życia jak Ty. A osoba pełnoletnia ma prawo wyjść ze znajomymi na piwo A że zaklucali ciszę nocną to już prawo młodości. Nikt święty nie jest.

 9. lepiej bylo pojśc pąłą zdzielić

 10. Zamienię wiatrówkę na bejsbol, co ty na to mamuśko Kasieńki F.?

 11. Nikogo nie bronię ale…..
  tak się zastanawiam czy ci młodzi ludzie dalej drą ryja po nocy czy chodzą po cichu jak inni.

 12. Do bydła agresywnego się strzela a nie dyskutuje. Popieram. Normalni ludzie wstają do roboty o czwartej rano.

 13. W tyłki powinien celować,to miejsce gdzie młode bydło ma wszystkich tych,którzy wcześnie rano wstają do pracy.

 14. Trzeba było mordy po nocy nie drzeć. Na LSM cały rok studenty japę drą, swołocz jakich mało to człowiek może się w końcu wk….ć.

 15. Co za bydło mieszka na Skierki

 16. Gdyby bydło nie zakłócało ciszy nocnej i pozwoliło odpocząć ludziom którzy pracują albo są chorzy to nie było by problemu. Po ile lat miała ta pijana młodzież i czy darli mordy u siebie na osiedlu ? Powinni drzeć mordy pod swoimi oknami a wtedy szybko rodzice zrobili by z nimi porządek.

 17. Gdyby zadzwonił na policję następnego dnia znowu miały inbę w nocy

 18. Ja jestem młody, ale szanuję starszych, nie drę się w nocy, chyba że na koncercie.
  Nie muszę się bać że ktoś za mną będzie strzelać.

 19. Jestem za tym aby takie sprawy załatwiać grzecznie prosić i dogadywać się jeśli ktoś nie słucha i ma w d….e czyjeś prośby i nie szanuje czyjejś prywatności i prawa do spokoju i wypoczynku to popieram tego pana co strzelał uważam że to i tak za delikatny sposób na na rozwydrzone chamskie towarzystwo .

 20. Dać wam broń palną to nawet na weselach byście się pozabijali. Zapominacie od czego jest policja w tym kraju. Potem przez takich osiedlowych snajperów zakarzą strzelectwa pneumatycznego, a to fajny sport.

 21. Przez takich o właśnie, opresyjne „państwo opiekuńcze” i na wiatrówki nałoży obowiązek posiadania zezwolenia ! Jeszcze noże kuchenne polikwidować będzie bezpieczniej, niech łyżkami kroją. !

 22. Dać mu dożywocie niech to będzie przykład dla innych.

 23. Komendant lubelskiej policji powinien odpowiadać za niedopełnienie obowiązków przez „stróżów prawa”, którzy nie reagowali na chołotę zakłócającą ludziom w nocy spokój. Było mnóstwo telefonów od różnych mieszkańców i co? Panie Adamie, jest pan bohaterem. A ci bandyci powinni karnie odpowiadać za kierowanie gróźb karalnych wobec wielu mieszkańców!!! Prokuratura i policja w Lublinie prowadzą wyłącznie działania pozorowane. Nie chronią nas, normalnych mieszkańców miasta przed tego typu marginesem społecznym. Niestety.

 24. Wg artykułu Adam W. posiadał jeszcze broń i 85 sztuk amunicji bez posiadania wymaganego zezwolenia. Następnym razem strzeli z prawdziwej broni, może do Was lub waszych dzieci. Bronicie zwykłego przestępcy!!!

 25. niech sad ukarze imprezowiczow, bo mysla ze wolno im wszystko. takich ludzi jak Pan Adam powinno byc wiecej

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7625zł 0.02%
  • GBP 5.0283zł 0.02%
  • EUR 4.4714zł 0.08%
  • CHF 4.1297zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach