Oskarżony o kierowanie po pijanemu ksiądz nie przyszedł do sądu. Był za to rzekomy kierowca

Dzisiaj w lubelskim sądzie ruszył proces Leszka S., proboszcza parafii przy ul. Skierki w Lublinie. Jest on oskarżony o kierowanie samochodem po pijanemu. Duchowny nie przyznaje się do winy.

W czwartek przed Sądem Rejonowym w Lublinie ruszył proces księdza Leszka S., proboszcza parafii przy ul. Skierki w Lublinie. Duchowny odpowiada za zdarzenie z lutego b.r., kiedy to miał kierować swoim samochodem po pijanemu. Duchowny nie przyszedł jednak na rozprawę, tłumacząc się złym stanem zdrowia. Przesłuchani zostali wezwani przez sąd świadkowie. Wśród nich był kolega księdza, który stwierdził, że to on prowadził tego dnia auto.

Sędzia zdecydowała się na przeprowadzenie konfrontacji z żoną kierowcy, która wcześniej zeznała, że widziała zarówno sylwetkę kierowcy audi, jak też jego twarz. Po okazaniu mężczyzny nie rozpoznała w nim osoby, która znajdowała się wtedy za kierownicą auta. Sąd chciał również dowiedzieć się, czy ksiądz nie nadużywa alkoholu. W tej sprawie zeznawała gospodyni księdza. Z jej relacji wynika, że pomimo częstej obecności na plebanii, nigdy nie spotkała się z przypadkiem, aby duchowny był pijany. Kolejne posiedzenie sądu w tej sprawie odbędzie się na początku przyszłego roku.

Przypomnijmy, Do zdarzenia doszło w sobotę 20 lutego około godziny 13. Jadący z żoną i dzieckiem mężczyzna, w ostatniej chwili dostrzegł rozpędzone audi, którego kierowca wyjeżdżając z ulicy Radości zignorował znaki drogowe i o mało nie doprowadził do zderzenia. Tylko refleks mężczyzny sprawił, że nie doszło do wypadku. Gdy ruszył za odjeżdżającym w kierunku ulicy Wileńskiej autem, zauważył dziwny tor jego jazdy. Auto nie potrafiło utrzymać się na swoim pasie ruchu, zjeżdżało też na krawężnik.

Mając uzasadnione podejrzenie, iż kierowca audi może być nietrzeźwy, powiadomił policję, zaś sam cały czas za nim jechał. Audi zajechało pod kościół przy ulicy Skierki, zaś jego kierowca szybkim krokiem skierował się na plebanię.

Gdy na miejsce przyjechali funkcjonariusze, przez kilkanaście minut nikt nie chciał otworzyć drzwi. W końcu na zewnątrz wyszedł proboszcz Leszek S. Wyjaśnił, że to nie on jechał samochodem, tylko ktoś inny, kogo danych nie zna. Jednak świadek nie miał najmniejszych wątpliwości, że to właśnie on siedział za kierownicą audi.

53-letni proboszcz zlokalizowanej tam parafii został przetransportowany na komisariat, gdzie poddano go badaniu alkomatem. Miał on ponad 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zabezpieczyli także auto, zaś księdzu zatrzymali prawo jazdy.

Tuż po tym jak jako pierwsi opisaliśmy zdarzenie, Leszek S. usiłował wpływać na naszych reporterów, by usunęli materiał. Tłumaczył, że przecież nie został złapany za rękę, podważał również wynik badania (widział 1,1 mg na wyświetlaczu alkomatu).

Leszek S. usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Oprócz utraty uprawnień grozi mu wysoka grzywna oraz do dwóch lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112)
2016-11-17 22:10:55

46 komentarzy

 1. mam nadzieje ze ten jego kolega pójdzie siedzieć za składanie fałszywych zeznań

  • …druga sprawa:czy na okazaniu poza innymi „fałszywymi” osobami nie powinien być oskarżony… a nie jego „kolega”? CZy kieckowi mają u nas jakieś inne prawa np watykańskie…?

 2. Idź człowieku do niego do konfesjonału.

  • A’propos niezgłoszenia się w/w p[..] przed obliczem sądu:
   Kilka lad wstecz pani kierowczyni MPK z racji znacznej otyłości nazywana prze przyjaciół […], podpuszczona przez niestety jeszcze żyjące koleżanki pozwała mnie do sądu o to, że żyłem wobec niej słowa k[..].
   Myśląc, że jest to jakaś pomyłka Wysokiego Sądu nie pojawiłem się na pierwsze „zaproszenie” do budynku Sądu Rejonowego w Lublinie na wygnaniu w Świdniku.
   Drugie „zaproszenie” dostałem od 2 policjantów, którzy 2 godziny przed rozprawą pojawili się u mnie w domu.
   Skuty w kajdanki jak jaki morderca zostałem dostarczony przed oblicze Wysokiego Sądu (metr pięćdziesiąt w szpileczkach).
   A ten tu taki duchowny jak z koziej d[…] trąba miga się bo dostał świądu p[…]???

   • Duchowny, jaki z niego duchowny, jak uczy swoje „owieczki” jak wyłgać się od odpowiedzialności za swoje pijaństwo.
    A jeśli chodzi o wyżej wymienioną „panią”… pozdrawiam cię Urszulko.

 3. Te gosposie to oddane wyznawczynie, w nocy o północy gotowe rzucić się z mostu za plebanem. Taka trywialna kara jak grzywna, albo pozbawienie wolności za składanie fałszywych zeznań to dla nich nic w porównaniu z gniewem jaśnie im panującego Leszka S. Może gdyby sedzina pogrozila ogniem piekelnym to moher by się chociaż zastanowił.
  Każdy tutaj wie, że to on. Staruszki pod kościołem otwarcie o tym mówią, podobnie jak ‚ schorowana’ starsza pani pokonująca przynajmniej raz w miesiącu pierdyliard tysięcy schodów, żeby tylko od każdego zebrać ofiarę na kościół.

  • najlepsze jest to, że parking pod kościołem sfinansowany został za pieniądze z darowizn, a żaden z mieszkańców nie może tam dobrowolnie zaparkować. A na pytanie dlaczego nie można tam zaparkować L.S. odpowiada „dogadamy się” lecz za mniej niż 50zł startować nie można.

   • Darowizny zostały złożone przez parafian na budowę kościoła i terenu w około w tym parkingu. Ma on służyć wiernym przyjeżdżającym na mszę i uroczystości rodzinne ślub, chrzciny itp. Gdyby pozwolił parkować mieszkańcom okolicznych wieżowców cały plac byłby zastawiony non stop i nikt z gości przybyłych do kościoła by nie zaparkował. Dobrze robi, że mieszkańców goni wystarczy, że zajmujecie parking poza terenem kościoła nowo powstały na przeciwko plebani, powstał on na potrzeby parafii ale jest zastawiony przez mieszkańców a raczej studentów tam wynajmujących mieszkania.

   • nikt nikomu nie każe dawać darowizn na kościół.

   • Te klechy krzyczą na ambonie że podatki wszyscy musimy płacić a sami co robią- podatku za wynajem parkingu nie płacą bo sprytnie wymigują się że osoba w zamian za parkowanie składa ofiarę- darowoznę na kościół a kasa idzie bezpośrednio do ich kieszeni. I gdzie tu uczciwość, prawdomówność itp.
    Franciszek jalby przyjechał do Lublina do Kurii to by zawału dostał jakie to bryki mają klechy a konta bankowe idą w grube miliony tylko o tym się nie mówi. A taki proboszcz z parafii Frasattiego żyje ponad prawem i jakby w Boga nie wierzył

 4. Wysoka grzywna, odebranie prawa jazdy, na odwyk, a kuśkę na supeł.

 5. Ksiądz, ksiąc, ksionc, kśonccc… Smutne to.

 6. diabeł nie ksiądz. Jak śmie nazywać się duchownym.

 7. News z kategorii takich, ze obstawiam []o-burzę w komentarzach za 3…2…1…
  Nie krępujcie się lamusy pochowane za winklem swoich serwerów 😉

 8. CZEMU KURIA NADAL MILCZY????
  CZEMU ZWIERZCHNICY nic z tym nie robia a mlodzi przez taka postawe duchownych odwracaja sie od kosciola???
  CZEMU ARCYBISKUP skierowal go na trzy tygodnie odwyku jezeli on twierdzi ze jest niewinny??? WSTYDZ SIE KLECHO JAK TY MOZESZ PATRZEC PARAFIANOM W OCZY:-(((

  • Kuria milczy bo jest taka sama. Jak się odezwie to by było w stylu Przygarną kocią garnkowi. Oni wszyscy kłamią a ten biedny ksiądz dał się niestety złapać. Groził portalowi to i będzie groził świadkom. Zwykły bandzior w sutannie który kłamstwami chce się wywinąć od kary.

 9. Koleś jest zakłamany jak cały kościół.W konfesjonale to pewnie drze mordę podczas spowiedzi i poucza innych grożąc piekłem. To przykład na to jak piorą mózgi ludziom te czarne kaftany, a ci ludzie idą do tego kościoła i liczą że dzięki temu będą zbawieni. Nie wiele różnią się od tych talibów samobójców którzy wierzą że po śmierci będą mieli harem bo zabiją niewiernych. Żenada.

 10. Idziesz do spowiedzi a później oni sobie przy obiedzie opowiadają kto jakie ma grzechy. I ze malo byli na tacy. Pracują dla kasy i lapia cudze zony.

 11. Znalazłem w słowniku
  Parafianin-mężczyzna że wsi, beż ogłady,wykształcenia,zacofany.

 12. Znalazl slupa ktory jest gotowy sie podlozyc pewnie za pare stôwek, a Pan w czarnej sukience pewnie znowu nawalony. Co do gosposi to szkoda bardzo, zeby zeznala przeciwko swojemu pracodawcy. Kazdy kto moal do czynienia z tym czlowiekiem to wie, ze to pijaczyna od wielu lat !!!

 13. Piękny przykład dla parawian samym tylko faktem, że był pijany. Bawi się kler na koszt wiernych. Pogratulować.

 14. a kto zna Ryszarda Zawadowskiego z rejowca,gościu jako prezes stowarzyszenia Pamięć Jana Pawła 2 wykombinował sprzedaż teczek serdecznej pamięci po szkołach bo dzieci w ramach kultywowania pamięci po Wojtyle mają tam zbierać np.wycinki prasowe o papieżu,teczka jedyne 6zł.pewnie można tam zbierać też materiały o nakazie ukrywania pedofili,czy współpracy z dyktatorami,ukrywaniu przestępstw księży czy dzieciorobów…

  • batman w sukience

   Hmm skoro byl pijany (ponad 2 promile to dość sporo) a gosposia twierdzi ze nie nadużywa alkoholu to po co skierowany został na odwyk (info z komentarza). Czy sam odwyk dla policji nie jest dowodem ze ksiądz pije? Gosposia jak i kolega powinni być ukarani za skladanie fałszywych zeznań.

 15. Zrobić mu drogę krzyżową jak na Filipinach.

 16. Kiedy wy się obudzicie i stwierdzicie że ksiądz to tylko dobry biznes na zarabianie kasy!

  • Zgadza się! A chodzenie do kościoła nie da człowiekowi wierzącemu zbawienia. BA! Biblia mówi, że za to co robi Kościół Katolicki nie będzie zbawienia (bałwochwalstwo i inne). Lubie wierzący często BOJĄ się czytać BIBLII (pomijam niewierzących – mają prawo nie wierzyć). KATOLICY! Ja Was ostrzegałem, poczytajcie Biblie – Nowy Testament i zostawicie Kościół Katolicki i jego obrzędy!

 17. hipokryzja w kosciele jest powszechna. Polecam skecz na youtube „Jerzyk dzisiaj nie pije” jako przyklad

 18. poczytałem i puszczam pawia błleeeeee

 19. Lechu pokaż że masz JAJA i przyznaj się – lepiej późno niż wcale- PRZECIEŻ WSZYSCY WIEMY JAKI JESTEŚ. Wiem że trudno Ci się pogodzić z UTRATĄ BIZNESU bo na wsi takiego interesu nie będzie tylko bida z nędzą A SWOJĄ POSTAWĄ SIEJESZ ZGORSZENIE I ODRAZĘ ORAZ NIENAWIŚĆ

 20. Mam przedziwne przeczucie, że Wielebny jest tu z nami,zawsze pod jego dotyczącymi artykułami. Czuję ten charakterystyczny odór .

 21. Chciałem się wyspowiadać z jazdy po pijanemu i wiem do kogo pójdę.Gwarancja lekkiej pokuty.

 22. A mnie interesuje, czy zgodnie z prawem kanonicznym ksiądz żyjący w kłamstwie może odprawiać mszę. Przecież nie może się ot tak z tego wyspowiadać, bo warunkiem rozgrzeszenia jest obietnica poprawy. Jeżeli wierny żyjący w grzechu nie może przytąpić do komunii, to czy żyjący w grzechu ksiądz ma moc, by zamienić wafelek w ciało Chrystusa? Tak na chłopski rozum to poprzeczka wobec księdza powinna być ustawiona znacznie wyżej. I jeżeli jego przełożeni widzą, że konfabuluje i namawia do konfabulowania innych, to dlaczego nie dostanie wypowiedzenia z zajmowanego stanowiska?

 23. Jeżeli arcybiskup nie dostrzega łamania prawa kanonicznego przez swojego podwładnego KSIĘCIUNIA Z BOŻEJ ŁASKI my mamy lepszy pomysł żeby oczyścić tę niezdrową sytuację i pomożemy – dla nas liczy się tylko PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ a tego z pewnością możemy szukać u władz najwyższych w Watykanie. Jeżeli jesteście za złożeniem petycji na ręce samego Papieża Franciszka prosimy o podpisy. Nie omieszkamy dołączyć również tutejsze komentarze.

 24. jakim debilem trzeba być żeby zgodzić się na budowę kościoła 50m od okien „własnego mieszkania LSM”

  • mieszkam tam i nikomu to nie przeszkadza.Zawsze coś tam było,to nie był pusty teren.Ludzie sami chcieli bo mają blisko,a tak musieli aż na Poczekajke chodzić.Kościół nie jest duży a do tego całkiem ładny.

 25. A kto się teraz jeszcze sprzeciwi kieckowemu,no kto!?,powiedział ksiundz że trza to trza i bez dyskusji,każdy jeszcze kładzie uszy pod siebie i dzieci na religie i do kościółka całą rodziną bo komunia,bo bierzmowanie…,ale te dzieci jak zrozumieją co jest grane w tym tzw.”kościele”to już wołami do kościoła nie zaciągnie nikt,co pokolenie to bardziej nie skore klęczeć na kolanach i kajać się ślepo przed księdzem,najśmieszniejsze że kler sam do tego doprowadził i młodzież to doskonale widzi i wie.

 26. A ja dziś dokonałem wielkiej zmiany w życiu! Złożyłem akt apostazji i jestem wolnym człowiekiem.

 27. Może ktoś kupi mu blokadę alkoholową do auta?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7227zł 0.14%
  • GBP 4.8692zł 0.08%
  • EUR 4.3988zł -0.05%
  • CHF 4.0906zł 0.05%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Rajd konny szlakiem bojowym 3 pułku ułanów Śląskich
  Dożynki powiatu tomaszowskiego w Łaszczowie
  Dwudniowe powiatowe obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej w Tomaszowie Lubelskim
  100-km rajd rowerowy po Roztoczu. Każdy może wziąć udział
  Obchody stulecia Bitwy Warszawskiej w Krasnymstawie