Sobota, 04 maja 202404/05/2024
690 680 960
690 680 960

Od wielu godzin płonie duża sterta słomy. Z ogniem walczą strażacy z kilku powiatów (zdjęcia)

W nocy w miejscowości Stary Gaj doszło do pożaru sterty słomy. Z ogniem od wielu godzin walczą strażacy z kilku gmin powiatu lubelskiego. To już drugi tego typu pożar w tej okolicy w ciągu ostatnich godzin.

17 komentarzy

  1. Po co to gasić. I tak z tego gn.. Ój

  2. Po co strażacy walczą z tym ogniem? Poczekać aż się wypali i tyle. Jak podpalić to nie było komu a grzać się przy ognisku to się ich tylu najechało.

  3. I co komu przeszkadza sterta słomy????to ktoś zazdrosny , zwaśniony lub umyslowo chory .

  4. Po co gasić,a skąd wiecie ,że blisko pożaru nie ma jakichś suchych traw,lasu czy zabudowań,a poza tym i tak chyba powietrze nie jest zbyt dobre a przy tej pogodzie , wilgotnościi temperaturze ,ta słoma bardzo długo by się paliła powodując zadymienia

    • Jeden mądry potrafi wyjaśnić po co to gasić, reszta jak stado baranów myśli, że to się samo spali albo tylko kontrolować i czekać, a tak czekać można kilka dni.

  5. A co zrobicie z nadpaloną słomą? Cyba zwierzętom nie pościelecie?

  6. Słoma nadpalona zlana wodą , śmierdząca nada się jedynie jako nawóz naturalny do przyorania na pole

    • Taka ilość do niczego się nie da. Kłopot tylko jest a nie mówiąc , że to były zapasy na zimę. Koszt produkcji tych bel w takiej ilości też jest spory.

  7. Słoma to jeden z bardzo ważnych składników dawki pokarmowej dla krów. Taki pożar generuje poważne problemy żywieniowe związane z utrzymaniem krów mlecznych.

  8. Jeśli ktoś posiada jakieś zapasy słomy przeznaczonej na paszę objętościową, to może podzielcie się nimi z rolnikiem ze Starego Gaju. Dzisiaj macie szansę wykazać się solidarnością. Człowiek będzie miał szansę zachować stado budowane zapewne przez lata.

  9. W sumie jest dwóch poszkodowanych rolników z tej samej gminy. Stracili zapasy słomy na cały rok. W tej tragicznej sytuacji na szczęście nie ucierpiały zwierzęta, jednak to czym miały być żywione przez najbliższy rok do okresu żniw. Słoma z przeznaczeniem na pasze objętościową suchą dla krów mlecznych jest ważnym składnikiem w programie żywieniowym. Jeżeli ktokolwiek posiada nadwyżkę słomy wyciągnijcie dłoń do tych rolników.