Od wielu godzin płonie duża sterta słomy. Z ogniem walczą strażacy z kilku powiatów (zdjęcia)

W nocy w miejscowości Stary Gaj doszło do pożaru sterty słomy. Z ogniem od wielu godzin walczą strażacy z kilku gmin powiatu lubelskiego. To już drugi tego typu pożar w tej okolicy w ciągu ostatnich godzin.

Do pożaru doszło w nocy ze środy na czwartek w miejscowości Stary Gaj w gminie Wojciechów w powiecie lubelskim. Strażacy otrzymali informację, że ogniem objęta jest sterta składająca się z około tysiąca balotów.

Od wczesnych godzin porannych na miejscu działania prowadzą strażacy z terenu gminy Wojciechów, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Konopnica, Głusk, Jastków i Garbów oraz jednostki z terenu Lublina, powiatu opolskiego i puławskiego. W akcji biorą udział 22 zastępy PSP oraz OSP, ponad 80 strażaków. Na miejsce przybył Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Szczepan Goławski.

Jak przekazują strażacy ogień pojawił się w dwóch niezależnych miejscach i wszystko wskazuje na podpalenie. Okoliczności zdarzenia będą teraz ustalać policjanci. Akcja gaśnicza potrwa jeszcze wiele godzin.

To już kolejny tego tego typu pożar w ostatnich godzinach na terenie gminy Wojciechów. W nocy w miejscowości Wojciechów Kolonia Piąta, również spłonęła sterta słomy. Na miejscu działało 10 zastępów straży pożarnej.

(fot. OSP Strzeszkowice Duże, PSP Lublin)

Zobacz również

17 komentarzy

  1. Jaki Ty Pawełku biedny jesteś, taki malutki…

  2. Słoma w żywieniu krów mlecznych, przy dzisiejszych wydajnosciach to juz przeżytek. Słoma karmili zwierzeta nasi dziadowie…

  3. tak na logike! sterta oddalona o d zabudowan nie zagraza nikomu wartosc ok 50 tys koszt gaszenia kilkaset? a pozwolic zeby toto sie wypaliło do konca!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!