Nadchodzi ocieplenie i burze. Na termometrach zobaczymy nawet 23 stopnie

Dzisiaj Polska znajduje się w powietrzu arktycznym, morskim napływającym z dalekiej północy. Jest dość chłodno, jednak na horyzoncie widać już znaczne ocieplenie.

Zachód naszego kraju jest pod wpływem słabnącego wyżu znad Morza Północnego z ciśnieniem 1040 hPa w centrum. Natomiast reszta Polski jest pod chmurami niżu znad Półwyspu Apenińskiego. Z dalekiej północy po rejon Morza Śródziemnego rozciąga się zatoka wypełniona zimnym powietrzem.

W perspektywie kilku najbliższych dni czeka nas duża zmiana pogody. Zrobi się dużo cieplej i dotrze do nas powietrze z południowego-wschodu. Masa ma być nie tylko znacznie cieplejsza od obecnej, ale także bardziej wilgotna, co sprzyjać ma tworzeniu się burz, które punktowo mogą okazać się gwałtowne.

Już w czwartek przeważający obszar Polski obejmować ma rozległy obszar obniżonego ciśnienia związany z płytkimi niżami znad południowej i południowo-wschodniej Europy. Natomiast w środę od południowego-wschodu wkroczy front ciepły wraz z opadami i burzami. Tuż za frontem zacznie napływać dużo cieplejsze powietrze z okolic Morza Czarnego i znad Ukrainy.

We wtorek na termometrach zobaczymy od 10°C do 12°C. Utrzymają się słabe opady deszczu. Zachmurzenie na ogół duże do całkowitego.

W środę zacznie robić się coraz cieplej, pojawią się opady deszczu i burze, które szczególnie aktywne będą w drugiej części dnia. Należy mieć jednak na uwadze, że charakteryzować mają się dużą lokalnością. Punktowo spadnie grad i wystąpią ulewne opady deszczu. W czasie burz wiatr silniejszy do 70 km/h. Na termometrach zobaczymy od 15°C do 18°C.

Czwartek przyniesie jeszcze wyższe temperatury powietrza. Temperatura powietrza wyniesie od 18°C do 21°C. Prognozowane są lokalne burze z gradem i ulewnym deszczem.

W piątek kolejne burze w regionie i temperatura powietrza na poziomie od 20°C do 22°C. Lokalnie mogą być one gwałtowne. Weekend dalej ciepły, ale i punktowo burzowy. Na termometrach zobaczymy od 20°C do 23°C.

W kolejnych dniach na bieżąco informować będziemy w prognozach o spodziewanym natężeniu i obszarze burz w województwie lubelskim.

Najnowsze informacje pogodowe

Położenie opadów i burz

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

2 komentarze

 1. 10-12 we wtorek, dobre sobie, na razie jest 6.

 2. kiedyś w maju 30c to było normą a teraz mamy ocieplenie klimatu i …….. przymrozki

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!