690 680 960

Od miesiąca nikt nie odbiera śmieci. Wszystko przez zbyt duży samochód

Smród, roje much oraz zalegające hałdy śmieci – to codzienność części mieszkańców ul. Firlejowskiej w Lublinie. Wszystko dlatego, że firma odbierająca śmieci, nie pojawiła się od miesiąca.

O sprawie zaalarmował nas mieszkaniec ul. Firlejowskiej w Lublinie. Jak wyjaśniał, od miesiąca nie były tam odbierane śmieci. Pierwszy termin, w którym miała przyjechać śmieciarka, był na początku lipca. Pojazd nie pojawił się. Wtedy jeszcze nikt nie interweniował, jednak gdy w połowie lipca, kiedy to przypadł kolejny termin odbioru odpadów, znów nikt ich nie zabrał, mieszkańcy zaczęli się denerwować.

Wszystko dlatego, że śmieci przybywało, a w związku z tym gnijące odpady zaczęły wydzielać coraz większy fetor. Do tego pojawiły się roje much, wszystko było też rozgrzebywane przez zwierzęta. Wielokrotne próby skontaktowania się z firmą odbierającą śmieci, nie przyniosły rezultatu.

Po naszym sygnale, sprawą zajęli się miejscy urzędnicy. Jak się okazało, odpady zalegają w jednym z czterech łączników ulicy Firlejowskiej – od numeru 14 do numeru 16. Na pozostałych łącznikach tzn. z numerami 10-12, 24-26, 28-30 wszystkie śmieci były regularnie odbierane. Udało się także ustalić, co było powodem, że firma przez miesiąc omijała część domów.

-Odpady w workach znajdujące się przy tym łączniku nie zostały odebrane ze względu na obsługę w terminach odbioru przez duży samochód trzyosiowy który nie był w stanie wjechać w wąski łącznik. Firma Kom-Eko jest na etapie tworzenia tzw. trasówki z adresami trudno dostępnymi w tym sektorze, do których wysyłać będzie mniejsze samochody – wyjaśniała nam Olga Mazurek-Podleśna z Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Następnego dnia na miejsce przyjechała śmieciarka i odpady zostały zabrane. Jak dodaje Olga Mazurek-Podleśna, wszelkie tego typu sytuacje mieszkańcy powinni zgłaszać bezpośrednio do firm zajmujących się odbiorem odpadów z danego terenu, lub do Wydziału Ochrony Środowiska. Dzięki temu urzędnicy będą mogli przekazać interwencję do firmy i uzyskać wyjaśnienia dotyczące nieodebrania odpadów.

(fot. nadesłane)
2018-07-26 19:36:01

20 komentarzy

  1. Komeko dziadowska firma z ich usług nasza firma już nie korzysta

  2. Szanowna Pani Olgo. Otwórz firma odbierająca śmieci nie jest stroną umowy. Mieszkańcy zawarli umowę z UM Lublin a ten z kolei z firmami. Więc jeśli juz to do UM wydzialu ochrony środowiska formalnie należy zgłaszać. A mnie interesuje czy w związku z tym tj. Nienalezytym wykonaniem umowy przez ww. Firmę UM nalicza im karę?????

  3. Tam mozna wjechac tylko tylem

  4. Nie prawda moje chlopaki wjezdzali tam przodem z ekojandu i na dwa samochody. TNz baty.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski